ОСТАННІ НОВИНИ

Україна вперше долучилася до Літературної премії ЄС: номінанти

Соломія Головіна

|

Україна цього року вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу. Українське журі оголосило короткий список номінантів на здобуття премії від України. До нього ввійшли письменники Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян. Рішення було схвалене Консорціумом Премії у Брюсселі, повідомляє Український ПЕН.

 

Вікторія Амеліна номінована на Літературну премію Європейського Союзу за роман «Дім для Дома» («Видавництво Старого Лева», 2017), Маркіян Камиш – за повість «Чормет» («Нора-Друк», 2017), а Гаська Шиян – за свій новий роман «За спиною» (видавництво «Фабула», 2019).

До українського журі премії цього року ввійшли президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков (голова журі), директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавиця, перекладачка, віце-президентка Українського ПЕН Оля Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладачка, журналістка, радіоведуча Ірина Славінська.

Реклама партнерів

За умовами премії, лише члени журі мають право номінувати авторів на її здобуття. Список номінантів після ретельної перевірки кожного кандидата на відповідність критеріям схвалює консорціум премії.

Журі у своїй роботі керується наступними критеріями:

 1. автор-номінант має бути громадянином держави, яка його номінує;
  2. номінований твір має бути написаний державною мовою країни, громадянином якої є автор;
  3. номінований твір має бути книжкою художньої прози – романом або збіркою оповідань;
  4. номінований твір повинен бути найновішою опублікованою книжкою автора на момент номінування, до того ж з часу її публікації до моменту присудження нагороди має минути не більше ніж 18 місяців;
  5. номінований письменник має бути автором не менше 2-х, але не більше 4 книг художньої прози, опублікованих мовою оригіналу;
  6. твори номінованого автора мають бути перекладені не більше ніж 4 іноземними мовами.

Оскільки Україна цього року вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу, Консорціум Премії зробив виняток для нашої країни і дозволив членам українського журі номінувати авторів, чиї книжки вийшли раніше ніж 18 місяців тому.

Ім’я лауреата стане відомим 22 травня 2019 року, коли будуть оголошені переможці премії від усіх країн-учасниць. Урочиста церемонія нагородження відбудеться в Брюсселі наприкінці вересня цього року.

Нагадаємо, що Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) – це щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих  авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми «Креативна Європа».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.