ОСТАННІ НОВИНИ

Справа Приватбанку. Суд прийняв ще одне рішення на користь Коломойського

Соломія Головіна

|

Печерський районний суд Києва 20 квітня прийняв рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку, отриманими до входження держави в капітал. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку України.

 

Як зазначається,у 2015 році Ігор Коломойський, який на той момент був співвласником банку, уклав з Національним банком договори особистої поруки про погашення п’яти кредитів рефінансування ПриватБанку, отриманих за період 2008-2014 років.

У Нацбанку наголошують, що фактично він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 млрд грн.

Реклама партнерів

«Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов’язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій. Задля уникнення солідарної відповідальності, у вересні 2017 року він звернувся до суду з вимогою розірвати зазначені договори поруки. Сьогоднішнє судове рішення на користь Ігоря Коломойського не набрало законної сили і, безумовно, буде оскаржено в апеляційному порядку», – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук.

Нацбанк занепокоєний результатами розгляду судових справ в судах першої інстанції, адже це рішення вже третє не на користь держави за останні три дні.

«Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку», – додав Віктор Григорчук.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації «Приватбанку», визнавши її протиправною

Як відомо, Приватбанк перейшов у державну власність 19 грудня 2016 року. 41 мільйон доларів з «Приватбанку» за часів Ігоря Коломойського вивели на рахунки студії «Квартал 95» Володимира Зеленського.

Варто додати, що лише в останню ніч перед націоналізацією «Приватбанку» тодішнє керівництво банку вивело з активу 16 мільярдів гривень.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.