ОСТАННІ НОВИНИ

ЄС знову закликав РФ негайно звільнити українських моряків

Андрій Котенський

|

У Європейському Союзі вкотре закликали Росію до негайного і беззастережного звільнення українських моряків, захоплених у листопаді 2018 року поблизу Керченської протоки. Про це йдеться у заяві речниці європейської Служби зовнішніх дій Майї Косьянчич, повідомляє Європейська правда.

 

Лефортовський районний суд Москви у середу продовжив термін арешту 24 українських моряків до кінця липня.

«ЄС неодноразово заявляв про свої очікування, що Росія негайно і беззастережно звільнить 24 захоплених українських моряків. Поки моряки залишаються в ув’язненні, Росія повинна поважати їх право на юридичне представництво, безперешкодний доступ з боку консульської влади і забезпечити, щоб всі члени екіпажу отримували належну медичну допомогу, оскільки деякі з них були поранені під час захоплення», – йдеться в заяві.

Реклама партнерів

Речниця нагадала, що ЄС вже відреагував на ескалацію в Керченській протоці, додавши російських чиновників до санкційного списку.

«Ми очікуємо, що Росія відповідно до міжнародного права забезпечить безперешкодний і вільний прохід через Керченську протоку в Азовське море», – підкреслила вона.

Нагадаємо, Україна подала позов проти Росії про порушення нею Конвенції ООН з морського права і ініціює процедуру, яка може звільнити полонених українських моряків.

Позов поданий в постійно діючий Міжнародний трибунал ООН з морського права, який розташований в Гамбурзі і діє в рамках згаданої конвенції ООН. Перше рішення буде винесено протягом місяця за терміновою процедурою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.