ОСТАННІ НОВИНИ

На українських дорогах можуть з'явитися «косі зебри»

Соломія Головіна

|

В Україні можуть почати проектувати пішохідні переходи з «косою зеброю», тобто не під прямим кутом до тротуару, а навскіс. Таку можливість обговорюють у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, інформує заступник очільника відомства Лев Парцхаладзе.

 

«Сьогодні у Європі більшість пішохідних переходів – наземні, а не підземні як у нас. Попри на це, аварій там в рази менше. Все завдяки розумному проектуванню вулиць і доріг. Наприклад, влаштуванню на перехрестях наземних пішохідних переходів із «косою зеброю» – не під прямим кутом до тротуару, як зазвичай, а трохи навскіс», – зазначив він.

Практика навскісних пішохідних переходів сьогодні зустрічається у Бельгії, Німеччині, Франції, Нідерландах та інших країнах. За підрахунками експертів, тільки завдяки їх використанню ризик аварій на дорогах зменшується до 10%

Реклама партнерів

Завдяки «косим зебрам», за його словами, підвищується видимість людей на переході – ризик наїзду чи іншої аварії набагато менша; підвищується увага і самого пішохода, змушує його дивитися в бік автомобіля, що рухається.

«Тому ми зараз детально вивчаємо впровадження цієї практики у нас, щоб підвищити безпеку пішоходів», – резюмував Лев Парцхаладзе.

Також  заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства наголосив, що бБільшість ДТП в Україні за участю пішоходів відбувається саме на перехрестях. За статистикою МВС у 2018 році на українських дорогах загинуло близько 3 тисяч людей, близько 30 тисяч – травмовані.

«Найрозповсюдженіші причини аварій – порушення правил проїзду перехресть, недотримання безпечної дистанції, порушення правил маневрування, перевищення дозволеної швидкості та водіння напідпитку. Створювати безпечні умови для перетину перехресть для пішоходів дуже важливо: проектувати продумані переходи, влаштовувати захисні стовпчики на краю тротуарів. Якщо тільки завдяки цьому нам вдасться зменшити кількість аварій, то уявіть скільки життів це може врятувати», – зазначив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.