ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні вручатимуть журналістську премію імені Гонгадзе

Вероніка Рой

|

У Києві представили нову нагороду в сфері журналістики – премію імені Георгія Гонгадзе. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

 

«Для мене ця премія буде для тих, хто відважно, відповідально і по-новому створює для України шляхи для пошуку правди і збереження довіри. Я хочу, щоб ця премія слугувала, як колись він (Г.Гонгадзе – ред.) сам, певним барометром у журналістському середовищі, а майбутні власники були б прикладом у професії», – сказала дружина Г.Гонгадзе Мирослава під час скайп-включення на презентації премії у вівторок у Києві.

Засновниками премії виступають громадська організація Pen Ukraine у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес школи і інтернет-виданням «Українська правда».

Нагорода покликана підтримати тих журналістів, які дотримуються принципів і цінностей незалежної журналістики, демонструють професіоналізм, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві і змін у країні, а також вносять значний внесок у розвиток медіасередовища загалом.

«Дуже хотілося відзначити важливі для журналістської професії складові – відповідальність, збереження довіри, і те, що для мене є ключовим, – принциповість… Георгій був насправді не лише бійцем медійного фронту, він насправді намагався створювати нові смисли, формати в журналістиці», – зазначила Мирослава Гонгадзе.

Лауреата премії визначатимуть шляхом висування кандидатур і голосування за них членами журі, в складі якого буде 9 осіб. Зокрема, члени сім’ї Г.Гонгадзе, представники Pen Ukraine, Асоціації випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, «Української правди», а також авторитетні медіа-експерти, громадські діячі та інтелектуали.

Розмір премії становить три тисячі доларів. Нагородження відбудеться 21 травня – у день народження Г. Гонгадзе.

Журналіст Г.Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області було знайдено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Г.Гонгадзе.

Поховання убитого журналіста відбулося 22 березень 2016 року в Києві. Замовники вбивства досі не встановлені.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...