ОСТАННІ НОВИНИ

6 дивовижних історій: про любов, мужність та весну – репертуар Львівської опери на тиждень

Ольга Лозинська

|

Барвистий репертуар Львівської національної опери створює весняну атмосферу міста, разом із класикою оперного та балетного жанру, а також своїми новинками. 8 дивовижних історій про любов, мужність та весну – ці лейтмотиви ви віднайдете в усіх операх, балетах, що пропонує Театр. Нехай це балетні творіння Стравінського, класичні європейські опери, чи українська «Наталка-Полтавка». Окрім цього, серед пропозицій Львівської національної опери, віднайдемо й новинку – драму-листування, створену до 165-ї річниці з народження Марії Заньковецької.

 

СЕРЕДА, 3 Квітня – балет « Дон Кіхот»  Л. Мінкуса

Реклама партнерів

«Дон Кіхот»  – легендарний  роман іспанського письменника Мігель де Сервантеса, який по праву вважається найважливішим літературним творінням Іспанії Золотої Доби.  Наївний Дон Кіхот, який прагне стати лицарем та боротись проти зла – став улюбленим персонажем багатьох поколінь.  Австрійський композитор Людвіг Мінкус  був прекрасним знавцем балетного мистецтва,  він створив шедевр, який протягом століття не сходить з афіш світових сцен. Це яскравий святковий балет, який, без сумніву, подарує гарний настрій та естетичну насолоду від споглядань вишуканої хореографії героїв. Лібрето балету створене Маріусом Петіпа за романом Сервантеса, хореографія – М. Петіпа та О. Горського в редакції Юліанни Малхасянц.  Трупа театру запрошує на запальні танці з національним колоритом, класичну хореографію,   цікаві костюми та декорації, які, у свою чергу, завжди викликають хвилю емоцій! Подаруйте собі насолоду в компанії друзів дитинства – Дон Кіхота та Санчо Панси.

Початок о 18:00, квитки на балет «Дон Кіхот».

П’ЯТНИЦЯ, 5 Квітня – опера «Наталка-Полтавка» М. Лисенка

Усі барви українського побуту XIX століття  – в знаменитій опері  «Наталка-Полтавка»  українського романтика Миколи Лисенка. Це опера, яка, безперечно, відкриває українську культуру для тих, хто прагне її зрозуміти чи намилуватись нею. Окрім цього, опера  «Наталка-Полтавка»  – це доказ експресивної ментальності, чуттєвості та співочості української душі. Вона не поступається знаним італійським операм, адже не просто зачаровує мелодикою пісень та арій, а й інтригує сюжетом.

З часу появи опери на сценах театру в 1889 році, історія, за мотивом українського класика Івана Котляревського, про красуню Наталку не втрачає своєї популярності. Кохання Петра та Наталки, хитрощі вдови Терпилихи, яка бажає видати заміж доньку за нелюба – багатого возного Тетерваковського – усе в кращих традиціях національної опери. На фоні мальовничих краєвидів, народного фольклору, яскравості вбрань та звичаїв, – опера  «Наталка-Полтавка» стає доброю традицією завітати в Оперу на свято емоцій. Відчути  та заново проникнутись знайомою з дитинства музику, співпереживати  героям та радіти разом з ними!

Початок о 12:00, квитки на оперу  «Наталка-Полтавка».

П’ЯТНИЦЯ, 5 Квітня – опера  «Любовний напій»  Г. Доніцетті

Поціновувачі оперного мистецтва недарма вважають оперу  Доніцетті вічною. У ній – яскраві мелодії геніального італійського бельканто, інтригуючий сюжет та  комедійна атмосфера. Подружки красуні Адіни глузують з сільського парубка Неморіно, який по вуха закоханий в Адіну. Як впоратись бідолашному хлопцю зі своєю любов’ю та суперником, якщо Адіна навіть не сприймає  серйозно його освідення? Можливо таємниций лікар Дулькамар, який завітав в село з чарівним напоєм зможе допомогти? «Любовний напій»  композитор написав всього лише за 2 тижні на лібрето Феліче Романі. Доніцетті мав неабиякий талант до оперного мистецтва, адже до «Любовного напою»  написав 39 опер і заслужив собі слави оперного митця. На «Любовному напої» композитор не зупинився і до кінця життя написав ще  35 опер, а також симфонічні, хорові та камерні твори. Звісно, не всі опери Доніцетті світова публіка може побачити на сценах театрів, але «Любовний напій» ще довго торкатиме серця публіки своєю наївністю, ніжністю та мелодикою.

Початок о 18:00, квитки на оперу «Любовний напій»

СУБОТА, 6 Квітня –  драма-листування «Коли зустрінемось ми знову» (Дзеркальна Зала)

До 165-го ювілею великої Артистки, легенди української сцени Марії Заньковецької в Дзеркальній Залі Опери відбудеться дивовижна подія – драма-листування «Коли зустрінемось ми знову».  Музику до вистави створив Михайло Швед,  а родзинка концерту – імпровізація самого автора під час сценічного дійства. Безумовно, постать Заньковецької та її життєва драма – це завжди ніжний трепет. Особлива історія прими українського театру  та одного з корифеїв Миколи Садовського, торкає серця. Станьте свідком унікальної події та не менш унікальної історії.

Режисером-постановником «Коли зустрінемось ми знову» стала Анастасія Гнатюк з Національної опери України.

Дійові особи та виконавці:

Оповідач – Борис Лобода, артист Національної філармонії України, заслужений артист України;

Марія Заньковецька – Надія Агєєва-Бевз , артистка Національної філармонії України, лауреат всеукраїнських конкурсів;

Микола Садовський – Анатолій Суханов, актор театру та кіно, артист і режисер Київського академічного театру «Колесо»;

Покоївки – Маргарита Яковлєва та Олександра Пасєчник, учениці Київської театральної школи-студії.

Початок о 15:00, квитки на драму-листування «Коли зустрінемось ми знову».

СУБОТА, 6 Квітня; НЕДІЛЯ, 7 Квітня  – балети «Пульчинелла», «Весна священна» І. Стравінського

Балети Ігоря Стравінського на сцені Львівської національної опери стали ще одним успішним проектом в рамках «Українського прориву» генерального директора Василя Вовкуна. «Пульчинеллу» львівські творці подають як символ реальності всього, що сховане за маскою і відвертає увагу. Балет  створений  на основі низки творів композиторів ХVІІІ століття, за мотивами традиційної італійської комедії дель арте, в якому Пульчинелла  є одним із головних чоловічих персонажів.

Натомість «Весна священна» – це балет, який перевернув не лише уяву львівської публіки торік. Це емоція підсвідомості – те, що живе всередині: Eros e Thanatos за Фройдом. Балет прославив Стравінського більш, ніж 100 років тому в Парижі. «Весну священну» композитор написав на замовлення реформатора театрального мистецтва того часу – Сергія Дягілева. Цікаво, що  над балетом Стравінський працював в своєму родинному маєтку в Устилузі, що на Волині. «Весна священна» – набула розголосу і вибухнула скандалом для паризької еліти. Публіка кричала, освистувала виконавців, вона була приголомшена новаторською музичною мовою композитора, а самі танцівники тремтіли та стримували сльози.

Безумовно,  балети Стравінського на  львівській сцені –  обов’язкові до перегляду та пережиття естетичних емоцій, які насторожують та хвилюють.

Початок о 18:00 – 6 квітня, о 12:00 – 7 квітня.

НЕДІЛЯ, 7 Квітня –  опера «Весела вдова» Ф. Легара

Композитор Франц Легар  справді мав талант  створювати мелодії, які запам’ятовуються з першого  разу.   Його композиції – завжди приємні для слуху, сюжети – вигадливі, а настрій після перегляду – завжди веселий!

Здавалось би, чому вдові бути веселою? Та не все так просто, адже  вдова залишається зі неймовірним статком після смерті чоловіка-банкіра. Анна Гловарі, головна героїня, з країни Монтевердо, – власниця капіталу, який є водночас золотим запасом її країни. Скільки охочих чоловіків прагнуть зробити Анну дамою свого серця та гаманця! Та не все так просто, адже в секретній телеграмі уряду країни Монтевердо йдеться про те, що в разі одруження Анни з іноземцем, всі гроші покинуть країну і вона збанкрутує!

Комедійна оперета  угорського композитора Франца Легара – легка для слуху та сприйняття, вважається вершиною творчості композитора. Вона закохує в себе як і звичайних меломанів, так і професійних музикантів.  Безперечно, кожен, хто подивиться виставу «Весела вдова»  в постановці Львівської національної опери оцінить як і майстерність виконавців, так і зверне увагу на роботу дизайнерів-декораторів, які працювали над декораціями та костюмами артистів.

Весело та інтригуюче – це точно про «Веселу вдову»  Франца Легара!

Початок о 18:00, квитки на оперу «Весела вдова».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.