ОСТАННІ НОВИНИ

Волоські горіхи допомагають придушити розвиток раку молочної залози, - вчені

Соломія Головіна

|

Вчені з Університету Маршалла заявили про те, що вживання волоських горіхів дозволяє придушити ріст пухлини і розвиток раку молочної залози. Як повідомляє Naked science, вживання 57 грамів волоських горіхів на день протягом приблизно двох тижнів значно змінює експресію генів при діагностованому раку молочної залози. Про це повідомляє DT.ua.

 

«Споживання волоських горіхів сповільнило зростання пухлини молочної залози і зменшило ризик раку молочної залози у мишей. Спираючись на цей результат, наша команда висунула гіпотезу про те, що споживання волоського горіха змінює експресію генів при патологічно підтверджених формах раку молочної залози у жінок в напрямку, який зменшить зростання пухлини і виживання раку молочної залози», – заявила провідний автор дослідження Елейн Хардман.

У клінічному дослідженні вчених взяли участь жінки з пухлинами молочної залози, досить великими для біопсії, яких випадковим чином розділили на групи. Відразу після біопсії одна з груп почала вживати по 57 грамів волоських горіхів на день до наступної операції.

Реклама партнерів

Зміни в експресії генів у взятому зразку у порівнянні з вихідним рівнем були визначені у кожної окремої жінки, які споживали і не споживали волоські горіхи. Профілювання експресії секвенування РНК виявило, що експресія 456 ідентифікованих генів була значно змінена в пухлині внаслідок споживання волоського горіха. Аналіз показав активацію шляхів, які сприяють апоптозу (регульований процес програмованої клітинної загибелі) і клітинній адгезії (здатність клітин злипатися одна з одною і з різними субстратами), і інгібування шляхів, які сприяють проліферації і міграції клітин.

Дослідники підкреслюють, що отримані результати підтверджують гіпотезу про те, що споживання волоських горіхів дозволяє знизити виживання раку молочної залози. Разом з тим, відзначають, що необхідні подальші додаткові дослідження.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.