ОСТАННІ НОВИНИ

НБУ прогнозує уповільнення економічного зростання цього року

Соломія Головіна

|

Згідно з прогнозом Національного банку України у 2019 році економічне зростання тимчасово уповільниться до 2,5%, хоча торік сягало 3,3%. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

 

Зазначається, що українська економіка пришвидшила зростання з 2,5% у 2017 році до 3,3% у 2018 році. У тому числі в IV кварталі минулого року реальний ВВП зріс на 3,5% у річному вимірі. Про це свідчать розгорнуті показники ВВП за IV квартал та в цілому за 2018 рік, опубліковані Державною службою статистики України. Основним драйвером зростання реального ВВП у 2018 році залишався внутрішній попит, як споживчий, так і інвестиційний.

У 2019 році, згідно з прогнозом Національного банку, оприлюдненим у Інфляційному звіті за січень 2019 року, економічне зростання триватиме, однак тимчасово уповільниться до 2.5%.

«Основними стримуючими чинниками будуть жорстка монетарна політика, яка необхідна для повернення інфляції до середньострокової цілі 5% +/- 1 п.п., та стримана фіскальна політика, зумовлена значними виплатами за зовнішнім боргом. Внутрішній попит, як споживчий, так і інвестиційний, залишиться основним рушієм зростання ВВП», – наголошують у прес-службі НБУ.

При цьому запевняють, що економічне зростання знову прискориться у 2020-2021 роках в результаті поступового пом’якшення монетарної політики і пожвавлення інвестиційної активності на тлі зменшення політичної невизначеності

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...