ОСТАННІ НОВИНИ

Щодня від туберкульозу в Україні помирає 10 людей

Вероніка Рой

|

Щороку від туберкульозу помирають близько 3700 українців, кожного дня – близько 10 пацієнтів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

 

Зазначається, що Україна залишається однією з країн з найвищим тягарем туберкульозу з множинною лікарською стійкістю – найбільш тяжкою формою туберкульозу, лікування якої є більш тривалим, коштовним та менш ефективним. До того ж, за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляються.

Для покращення ситуації із захворюванням Кабміном розроблений середньостроковий стратегічний документ – Загальнодержавна цільова програма протидії туберкульозу, яка наразі знаходиться на розгляді комітетів Верховної Ради.

Реклама партнерів

«Ліквідація туберкульозу до 2030 року є спільним наміром усього людства. Наразі в Україні зберігається тенденція до зниження захворюваності на нові випадки та рецидиви туберкульозу. Минулого року їх кількість зменшилась на 800 в порівнянні з 2017 роком. Сьогодні Україна повністю фінансує закупівлю ліків від туберкульозу, а завдяки закупівлям через міжнародні організації нам вдалося збільшити їх кількість майже у 40 разів. Наприклад, препарат Лінезолід міжнародні організації минулого року закупили за ціною $0,27, а МОЗ України у 2014 році цей самий препарат купляв за $2,85», — розповіла доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров`я України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.