ОСТАННІ НОВИНИ

Понад 50% українців добре ставляться до Росії, - опитування

Вероніка Рой

|

До Росії добре або дуже добре ставляться 57% українців, але до керівництва РФ позитивно ставляться 13%. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) у лютому 2019 року, передає Громадське.

 

У прес-релізі КМІС ідеться, що погано або дуже погано до Росії ставляться 27% респондентів, 17% — не визначилися. Зазначається, що здебільшого українці добре ставляться до росіян, а не до російської влади. Так, про позитивне ставлення до росіян заявили 77% опитаних, а до керівництва РФ — 13%.

«Ставлення українців до Росії суттєво залежить від регіону: на Заході позитивно ставляться до Росії 41%, у Центрі — 51%, на Півдні — 70%, на Сході — 75%. Те ж саме стосується ставлення до керівництва Росії і ставлення до росіян», — йдеться у прес-релізі.

Реклама партнерів

Також у КМІС зазначають, що в порівнянні з 2018 роком не змінилася кількість людей, які вважають, що Україна має бути незалежною від Росії державою — 87% респондентів.

«При цьому порівняно з лютим 2018 року кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Росією, зменшилася (з 44% до 39%), а кількість тих, хто бажає незалежних відносин, але без кордонів і митниць, збільшилася (з 44% до 48%). Об’єднатися в одну країну бажають 4% опитаних українців», — йдеться в дослідженні.

Паралельно цьому опитуванню у Росії аналогічне проводила незалежна недержавна організація «Левада-Центр». Так, в цілому росіяни ставляться до України гірше, ніж українці до Росії.

«У лютому 2019 року в Росії добре або дуже добре ставилося до України 34% населення, погано або дуже погано 55%», — розповіли у КМІС.

У Росії тенденція така ж сама: росіяни позитивно ставляться до українців (82%), але негативно — до влади України (7%).

Опитування КМІС проводилося з 8 по 20 лютого 2019 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2042 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.