ОСТАННІ НОВИНИ

Російські спецслужби нападають на храми і залякують священиків Московського патріархату, – СБУ

Андрій Котенський

|

Спецслужби Росії вчиняють напади на храми і залякують священиків Московського патріархату з метою дестабілізації ситуації в Україні напередодні виборів. Про це на координаційній нараді правоохоронних органів заявив голова СБУ Василь Грицак.

 

«Чи буде втручання у вибори? Я переконаний, що буде. Спроби втручання в першу чергу будуть фіксуватися з боку Російської федерації», – сказав він.

Грицак додав, що СБУ уже фіксує, як «розігрується уже релігійна карта України».

Реклама партнерів

«Після того, як Росія програла битву за томос, і в Україні створена православна церква, для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні на релігійному ґрунті наші «друзі» за поребриком вдаються до вчинення протиправних проявів щодо культових споруд УПЦ МП», – розповів Грицак.

Він також зазначив, що спецслужби РФ залякують священиків.

«Перед вчиненням якихось акцій екстремістського або протиправного характеру щодо культових споруд ставиться завдання залякувати представників УПЦ МП, щоби їх реакція, так би мовити, виглядала більше природною», – розповів Грицак.

Голова СБУ додав, що напади на храми зафіксували на сході країни.

«Напади на культові споруди Московського патріархату були організовані з території окупованого Донбасу, але у нас є підтверджені дані, що плани по дестабілізації або по зігранню релігійного чинника в Україні по дестабілізації ситуації на релігійному ґрунті узгоджувалися з ФСБ РФ у по Ростовській області», – сказав Грицак.

Зараз окупанти працюють над тим, щоб вчинити провокації із двома десятками храмів хосковського патріархату.

“Акції готуються по всій Україні. Ми отримали план, погоджений з російськими кураторами у Ростовській області. Цей план дійсний, там перерахована велика кількість –  20 фактично – об’єктів, які планується атакувати в Україні”, – розповів він.

За словами Грицака, для виконання підпалів та нападів на храми шукають місцевих жителів, яким обіцяють платити кошти.

Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.