ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні віряни святкують Стрітення Господнє

Вероніка Рой

|

Сьогодні, 15 лютого, християни відзначають Стрітення Господнє. На празник Стрітення, за традицією, віряни посвячують в церкві свічки, які несуть до своїх домів як символ світла і очищення. Про це повідомляє RISU.

 

Празник Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Урочисто його почали відзначати з кінця V століття, хоча згадки про його святкування у Єрусалимі датовані уже другою половиною IV століття.

Першу згадку про святкування празника подає паломниця С. Етерія у своєму щоденнику, де називає його «40 днем після Богоявлення». Його святкування описує так: «Сороковий день після Богоявлення святкується дійсно з найбільшою урочистістю. Цього дня йде процесія до храму Воскресення, де всі збираються на Літургію. Правиться за приписаним порядком з найбільшою урочистістю, наче на Пасху. Усі священики проповідують і також єпископ. Усі вони пояснюють текст Євангелія, де говориться, що 40 дня Йосиф і Марія принесли Господа до храму».

Реклама партнерів

З Єрусалима празник поширився на увесь Схід, але лише в VI століття за імператора Юстиніана (527-565) він набирає особливого значення. Імператор наказав святкувати Стрітення Господнє як великий празник і відзначати його на території всієї імперії.

Празник Стрітення на Заході напочатку був Господським і щойно набагато пізніше почав вважатися Богородичним та називатися Очищення Пречистої Діви Марії, або Пожертвування Ісуса у святині. Нові приписи латинської Церкви з Другого Ватиканського Собору знову поставили Стрітення серед Господських празників. У Східній Церкві Стрітення належить до Богородичних празників і подекуди має також назву Стрітення Пресвятої Богородиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.