ОСТАННІ НОВИНИ

Політ на Марс за 100 тисяч доларів. Маск назвав ціну квитків космічної подорожі

Соломія Головіна

|

Глава SpaceX Ілон Маск спрогнозував, що вартість польоту на Марс у майбутньому складе всього 100 тисяч доларів. Про це повідомляє УНІАН.

 

Маск зазначив, що в один прекрасний день, коли подорожі на Марс стануть реальністю і перельоти на Червону планету почнуть виконуватися на регулярній основі, квитки в обидві сторони можна буде придбати від $100 тис. до $500 тис.

За словами Маска, це досить доступна ціна для людей з розвинених країн.

Реклама партнерів

«Все залежить від обсягу, але я впевнений, що політ на Марс (зворотний квиток безкоштовний) в один прекрасний день буде коштувати менше ніж 500 тис. доларів і, можливо, навіть нижче 100 тис. доларів. Досить низька вартість, щоб більшість людей в країнах з розвиненою економікою могли продати свій будинок на Землі й переїхати на Марс, якщо захочуть», – зазначив він.

Враховуючи його слова про те, що така ціна дозволить багатьом охочим продати свій будинок на Землі й переїхати на Марс, можна припустити, що Маск говорить не про перші туристичні польоти, а про час, коли колонізація стане реальністю. На даний момент про будь-які терміни та суми відносно польотів на Марс говорити рано.

Нагадаємо, днями суд у швейцарському Базелі визнав банкрутом компанію Mars One Ventures, яка планувала відправити колонізаторів на Марс. Засновник проекту Бас Лансдорп заявив, що зараз намагається «знайти прийнятне рішення» в переговорах з усіма зацікавленими сторонами, щоб врятувати проект.

Спочатку запуск планувався на 2022-й рік, пізніше його перенесли, спочатку на 2024-й, а потім на 2026-й рік. Кандидатом у команду колоністів міг бути будь-хто – організатори стверджували, що отримали сотні тисяч заявок, з яких у 2015 році були обрані 100 осіб. Mars One неодноразово критикувався вченими й космічними фахівцями, що вказують на технічну нездійсненність проекту в сучасних реаліях і недостатнє залучення інвестицій.

Також додамо, що у серпні 2018 року Ілон Маск і інші представники SpaceX провели зустріч із провідними планетологами Землі, на яких вони обговорили плани бізнесмена за колонізації Марса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.