ОСТАННІ НОВИНИ

Більше половини покупок українці вже оплачують карткою

|

Останніми роками українці нарощують частку безготівкових розрахунків. Це призвело до скорочення рівня готівки в економіці за підсумками 2018 року до 10,4% з 11,1% в 2017 році і 14% – в 2016-му, говориться в стратегії Національного банку України (НБУ). Про це  інформує «Сегодня».

 

За даними НБУ, за дев’ять місяців 2018 року частка безготівкових операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, досягла 44,3% від загального обсягу в порівнянні з 39,3% в 2017 році і 35,5% в 2016-му.

Більше половини покупок (51,7%) в торговельній мережі українці вже сплачують “бюзналом”. Крім того, вже кожна десята активна платіжна карта і 79,8% торгових терміналів – безконтактні.

При цьому НБУ збирається розвивати безготівкові платежі в Україні. Так, регулятор має намір у другому кварталі 2019 року впровадити стандарт для здійснення платежів з використанням QR-кодів. Також заплановано впровадження єдиного міжнародного номера банківського рахунку (IBAN), врегулювання використання системи BankID для віддаленої ідентифікації та встановлення вимог до розкриття інформації про фінансові послуги споживачам.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...