ОСТАННІ НОВИНИ

Українські супермаркети зроблять зручними для людей з інвалідністю

Юлія Шпак

|

Проект нових ДБН щодо доступності передбачає вимоги щодо обов’язкового облаштування доступного простору в торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів для всіх груп людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення. Про це повідомляє «Урядовий портал».

 

«Супермаркети, магазини – це ті громадські місця, де кожен з нас буває щодня. Але багато з цих закладів не мають зручного підходу для людини на візку чи батьків з дитячою коляскою. Більшість з них є незручними для людей з інвалідністю та створюють додаткові перешкоди. Зазвичай продукти розміщені зависоко, не завжди є достатньо місця, щоб розвернутися, а інформація про товари та цінники погано читається. Так не має бути, тому у нових нормах ми прописуємо чіткі вимоги до проектування цих закладів та наводимо конкретні приклади, як це має робитись», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Будівлі цих закладів обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

Також пропонується, щоб полиці у торговельних залах та каси облаштовувались з урахуванням потреб людей з інвалідністю, які пересуваються на візках.

Інформація щодо розташування торговельних залів та секцій, асортименту товарів та цінників повинна бути контрастною та мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору.

Найближчим часом також будуть прийняті зміни у ДБН щодо проектування підприємств торгівлі, якими також вводяться вимоги до обов’язкового створення безперешкодного доступу людей з інвалідністю, зокрема:

  • скасовується обов’язкове проектування порога або сходів при вході до будівель;
  • вводиться обов’язкове облаштування не менше 10% машино-місць для людей з інвалідністю на парковках біля цих закладів;
  • передбачається обов’язкове проектування вбиралень для відвідувачів у великих супермаркетах із як мінімум однією універсальною кабіною.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...