ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з хронічними захворюваннями легень. Як вберегтись?

Олена Карп'юк

|

Всесвітній день боротьби з хронічними обструктивними захворюваннями легень проводиться у всьому світі щороку 17 листопада. У цей день фахівці охорони здоров’я та медичні організації проводять заходи, аби підвищити рівень обізнаності про ХОЗЛ і допомогти хворим. Про це Львівсьткому порталу повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

За даними експерта департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надії Рудницької, на Львівщині на обліку перебуває 19 138 хворих на хронічні обструктивні захворювання легень. Протягом минулого року діагноз ХОЗЛ було вперше встановили 1 400 пацієнтам.

Хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) – повільно прогресуюча патологія дихальних шляхів, яка викликає значне погіршення функції легень. Типовими симптомами хвороби є кашель, виділення мокротиння (слизу) та проблеми з диханням (задишка).

Реклама партнерів

Провідним чинником розвитку хронічних обструктивних захворювань легень є паління. Ця згубна звичка належить до числа найбільш поширених у більшості країн світу.

Щорічно від причин, пов’язаних з палінням, передчасно помирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків або СНІДу. Згідно з Глобальним опитуванням дорослих щодо вживання тютюну (GATS), станом на 2017 рік 23% українців (8,2 млн осіб), з них 40,1% чоловіків та 8,9% жінок, є споживачами тютюнових виробів; 7,3% некурців (2 млн осіб) зазнавали впливу тютюнового диму вдома, а 10,5% некурців – на робочому місці.

Рентгенологічне дослідження не показує патологічних змін у легенях пацієнтів з легким ступенем хронічних обструктивних захворювань. Тому найінформативнішим показником для оцінки існуючої обструкції, ступеня важкості та прогресування ХОЗЛ є спірографічне дослідження функції зовнішнього дихання.

За твердженням ВООЗ, у світі 50% випадків ХОЗЛ не діагностується саме з вини пацієнтів. Своєчасне звернення до лікаря та фахове лікування дає змогу призупинити розвиток ХОЗЛ, а в деяких випадках і ліквідувати захворювання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...