ОСТАННІ НОВИНИ

У 2019 році майбутні медики складатимуть ЗНО з математики або фізики

Юлія Шпак

|

Міністерство охорони здоров’я затвердило умови прийому на навчання до медичних закладів вищої освіти у 2019 році. Відтак абітурієнти повинні будуть складати третій предмет на вибір — фізику або математику. Про це інформує прес-служба відомства.

 

Зазначається, що окрім української мови, для спеціальностей «Охорони здоров’я»  профільними предметами є біологія або хімія (другий конкурсний предмет), фізика або математика (третій конкурсний предмет)

«Введення  фізики або математики як третього профільного предмета є одним з кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику.  Сучасна доказова медицина – точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою», – говорить заступник міністра Олександр Лінчевський.

Окрім цього, у МОЗ повідомляються, що для того, аби вступити на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів. Також у 2019 році для здобуття ступеня магістра з фармації конкурсний бал з профільних предметів має становити понад 130 балів.

Нові умови прийому  прийняті в рамках стратегії розвитку медичної освіти МОЗ України. Такі зміни спрямовані на поліпшення якості освіти лікаря.

«Нові умови дозволять відбирати в університет кращих абітурієнтів не лише  на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», а й на фармацію. Це важливо, адже рішення фармацевт також безпосередньо впливають на здоров’я пацієнта», – коментує Олександр Лінчевський.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...