ОСТАННІ НОВИНИ

Дозвільні документи на будівництво розглядатимуть онлайн

Омелян Шевчук

|

Державна архітектурно-будівельна інспекція в кінці жовтня запустить відкриту онлайн-платформу розгляду дозвільної документації на будівництво. Про це повідомив голова ДАБІ Олексій Кудрявцев на прес-брифінгу, передає ЕП із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

 

Платформа буде називатися “Прозора ДАБІ” і стане доступною за посиланням.

“Ми плануємо, що вся дозвільна документація буде у відкритому доступі. “Прозора ДАБІ” дозволить забудовникам, жителям і активістам побачити реальну картину щодо видачі дозволів та готовності об’єкта до експлуатації. У публічному доступі будуть всі відмови, всі дозволи і сертифікати”, – заявив Кудрявцев.

Крім того, платформа дозволить забудовникам відслідковувати проходження документів з наступного дня після їх подачі.

“Відтепер кожен забудовник зможе побачити в онлайн-режимі, де знаходиться його документ, в якому стані його розгляд і які рішення були прийняті. Ми рухаємося до європейських стандартів”, – зазначив віце-прем’єр, глава Мінрегіону Геннадій Зубко.

Він також зазначив, що онлайн платформа дуже важлива і для людей, які виступають проти незаконних забудов.

“Відтепер вони зможуть побачити, що відбувається на їх території і яким чином приймаються рішення”, – передає слова Зубка прес-служба Мінрегіонбуду.

За словами міністра, очікується, що місцеві органи, які надають дозволи на будівництво класу СС1 і СС2, підключаться до цієї системи або створять аналогічну платформу з відкритими даними про дозвільну документацію.

На думку Зубка, на сайті ДАБІ також повинна бути інформація про планові і позапланові перевірки із зазначенням підстав для їх проведення, а також посадової особи, яка призначила перевірку.

Міністр додав, що найближчим часом очікує розгляд парламентом законопроекту, який дозволить припиняти повноваження місцевих органів держархбудконтролю.

Згідно з документом, у разі припинення та тимчасової зупинки повноважень місцевих органів Держархбудінспекції їх функції буде здійснювати центральний орган виконавчої влади – ДАБІ.

У той же час, законопроект передбачає можливість повторної передачі повноважень і відновлення повноважень органів держархбудконтролю сільських, селищних і міських рад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.