ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні вшановують пам'ять Георгія Гонгадзе

Омелян Шевчук

|

16 вересня в Україні вшановують пам’ять засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе. Саме цього дня 2000 року журналіст зник. У листопаді того року в лісі під Таращею Київської області виявили обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту, пише УП.

 

«Георгія Гонгадзе викрали цього дня рівно 18 років тому — за цей час слідство спромоглося назвати убивць журналіста, а також відкинути версію про замовність злочину, попри свідчення головного фігуранта справи.

Реклама партнерів

У 2009 році в Київській області знайшли рештки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе.

Весь цей час тіло Георгія, якого друзі називали Гією, не ховали, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе не визнавала, що знайдені останки належать її синові. 30 листопада 2013 року мати Гонгадзе померла на 69-му році життя.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років.

Крім того, у січні 2013 року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста. Захист Пукача просив замінити довічне ув’язнення на 15 років в’язниці, але 6 січня 2016 року Апеляційний суд залишив вирок без змін. До цього він заявив, що замовником вбивства журналіста стали Кучма, Литвин та Кравченко, але після цього сказав, що його змусили назвати ці прізвища.

Похорон убитого журналіста відбувся 22 березня 2016 року в Києві. Він був різким критиком діючої влади.

Замовники вбивства досі не встановлені.

За ініціативою Національної спілки журналістів України з 2007 в Україні у третю п’ятницю вересня також відзначається День пам’яті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.