ОСТАННІ НОВИНИ

Вакцини від грипу будуть доступні в аптеках протягом місяця, - Супрун

Юлія Шпак

|

Протягом місяця в українських аптеках будуть доступні вакцини від грипу. Про це у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

 

«Для епідсезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них уже зареєстрована в Україні, інша завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали щодо третьої вакцини перебувають на розгляді у Державному експертному центрі. Вакцини будуть доступні в аптеках протягом місяця, де їх можна буде придбати та вчасно зробити щеплення в закладі охорони здоров’я», – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, Уляна Супрун зазначила, що МОЗ України не закуповує вакцини від грипу централізовано за кошти платників податків. Такі вакцини можна придбати за власний кошт або отримати безоплатно, якщо ваша організація або місцева влада вирішать їх закупити.

Реклама партнерів

«Сезон грипу близько – він розпочнеться з жовтня. Щоби захистити себе та рідних, варто починати планувати в календарі час, коли можна робити щеплення для профілактики грипу. Вакцина – надійний засіб, щоби зменшити ризики захворіти та уникнути серйозних ускладнень. Втім, за останні 3 епідсезони вакцинувалися в середньому лише 0,5 % громадян. Рекомендуємо місцевій владі та підприємствам забезпечити вакцинацію від грипу українців. Особливо тим, хто є в групах ризику – медичним працівникам, вчителям, дітям до 5 років, вагітним, літнім людям (65+), і людям з хронічними хворобами», – повідомила вона.

В Україні, за прогнозами World Health Organization (WHO), ймовірно циркулюватимуть:

– вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
– вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
– вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Додамо, що вакцинація, окрім здоров’я, захищає й гаманець: за різними оцінками, витрати на лікування грипу чи ГРВІ коливаються від 400 до 2700 гривень у залежності від тяжкості захворювання, а вартість 1 дози вакцини, що захищає від грипу упродовж усього сезону, складає близько 200 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.