ОСТАННІ НОВИНИ

Що потрібно знати молодим мамам про грудне вигодовування

Дарина Смеречанська

|

Центр громадського здоров’я МОЗ України опублікував основні правила грудного вигодовування.

 

Власне, із понеділка розпочався Всесвітній тиждень грудного вигодовування.

Реклама партнерів

Як зазначається, грудне вигодовування є одним із найефективніших засобів збереження здоров’я дитини: грудне молоко є ідеальною їжею для новонароджених і дітей грудного віку, шляхом для забезпечення здоров’я і виживання дітей, надає переваги для подальшого розвитку дітей.

Особливо важливим грудне вигодовування є в перші шість місяців життя малюка: молоком матері немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а також антитіла – захист від хвороб.

Також грудне вигодовування корисне і для жінок: у матерів, які годують грудьми, знижується ризик розвитку раку яєчників і молочної залози.

Як наголошують у Центрі громадського здоров’я, перший і найпотужніший міф, який лякає майбутніх мам: грудне вигодовування – це боляче.

Правда у тому, що годувати грудьми – це не боляче. Але для цього жінка повинна знати, як правильно прикладати дитину.

Ознаки правильного прикладання дитини до грудей:  підборіддя дитини торкається грудей; рот дитини широко відкритий;  нижня губа дитини вивернута назовні; дитина більше захоплює нижню частину ареоли.

Якщо з’явилися тріщини, потрібно відкоригувати техніку прикладання. Ні в якому разі не обробляйте тріщини на сосках препаратами, що містять спирт – це лише сприятиме збільшенню тріщин. А от молозиво, молоко і слина дитини мають ранозагоювальні властивості.

Пам’ятайте, що грудне вигодовування і теплота мами забезпечують відчуття безпеки і комфорт. Дитина зростає здоровою і менше капризує, а мама зберігає внутрішній спокій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.