ОСТАННІ НОВИНИ

Керівництво Львівського органного залу вибачилось за проведення заняття з йоги у храмі

Вероніка Рой

|

У неділю, 29 липня, у Будинку органної та камерної музики провели заняття з йоги, пише «Духовна велич Львова».

 

Оскільки будівля Органного залу є колишнім римо-католицьким костелом св. Марії Магдалини, де досі відбуваються богослужіння, проведення такої події у храмі та й ще у день святкування 1030-річчя хрещення Русі-України обурило львів’ян. Про це, зокрема, чимало дискутували у соціальних мережах впродовж кількох днів.

Як розповів  Tvoemisto.tv заступник директора органного залу Тарас Демко, заняття з йоги було соціальним безкоштовним проектом, у якому міг взяти участь кожен охочий. За його словами, з організаторами заняття попередньо проговорили, що під час нього не буде ніяких провокативних поз, люди будуть просто медитувати під тиху музику, фонограму.

«Йога – це духовна практика, і загалом нічого зневажливого в ній немає. У нас хороші стосунки з настоятелем і релігійною громадою, але ми не повинні з ними погоджувати репертуар концертів або події, які тут відбуваються. Очевидно, що чогось вульгарного чи такого, що суперечить моралі, ми не будемо допускати у стінах концертного залу, який колись був костелом. Тим не менше, ми розуміємо, що тут релігійна громада є офіційним суборендарем, тому під час концертів, наприклад, ми завжди закриваємо вівтар, як це і було раніше, адже люди сидять до нього спиною, і це може образити почуття вірян. Так само було і під час заняття з йоги», – каже Тарас Демко.

Згодом на своїй офіційній сторінці у Facebook керівництво Львівський органного залу прокоментувало цю ситуацію.

«В першу чергу просимо вибачення у всіх, кого проведення даного заходу, а саме проведення події із елементами йоги в Органному залі, викликало обурення. Команда органного залу розуміє і визнає, що сакральна споруда має свою атмосферу та правила, які потрібно поважати. Прагнучи залучати кращі світові практики до розвитку органного залу, на жаль, стаються непорозуміння. Дану ситуацію команда органного залу візьме як досвід для недопущення подібних ситуацій в майбутньому», – йдеться у повідомленні.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...