ОСТАННІ НОВИНИ

Українці, які хворі на гепатит С, безкоштовно отримають високоякісні та сучасні ліки, - Супрун

Вероніка Рой

|

Усі пацієнти з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування, отримають високоякісні та сучасні ліки безоплатно, починаючи вже з цього року. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

 

Вона зазначила, що завдяки міжнародним організаціям МОЗ України закуповуватиме інноваційний курс лікування від гепатиту С – ліки, які визнані країнами світу як якісні та безпечні. Їхня
ефективність у лікуванні гепатиту С сягає понад 90%!

«Вартість курсу лікування, який МОЗ буде закуповувати за кошти платників податків, – 89 доларів. Пацієнти його отримуватимуть безоплатно. Триватиме він для пацієнтів 12 тижнів. Раніше це було в рази дорожче для держави, тому менше людей отримували лікування безоплатно. Воно тривало довше (від 24 або 48 тижнів) та давало менше ймовірностей одужати (у середньому ефективність такої терапії сягала 50%) Така велика різниця виходить тому, що раніше для лікування хронічного гепатиту С застосовували інтерферонову терапію (комбінація пегільованого інтерферону і рибавірину). Ми переходимо на сучасні рекомендації, які передбачають застосування безінтерферонового курсу, який складає 12 тижнів з дуже великими шансами на одужання», – пояснила Уляна Супрун.

Також вона розповіла, що у 2018 лікування за державні кошти отримають близько 6 тисяч пацієнтів. Це ті люди які потребують першочергового лікування.

«Додатково ми маємо змогу пролікувати ще 2 373 пацієнтів, які знаходяться у черзі на лікування цього року.Курс лікування в аптеках також коштуватиме дешевше. Ми плануємо повністю переглянути план закупівель наступного року та закуповувати лише ці інноваційні ліки від гепатиту С за кошти державного бюджету», – додала в.о. міністра охорони здоров’я.

Додамо, про те, як вберегтись від гепатитів можна прочитати тут.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...