ОСТАННІ НОВИНИ

З вивісок магазинів зникнуть приставки «еко»

Омелян Шевчук

|

Після набуття чинності нового закону «еко-», «біо-» та «органік-» магазини будуть змушені перейменуватися, пише Економічна правда.

 

Як відомо, напередодні Верховна Рада підтримала законопроект «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Документ впроваджує контроль за використанням виробниками таких маркувань як «біо», «еко», «органік» і вводить штрафи за порушення вимог до виробництва органічної продукції.

Численні «еко-лавки» будуть змушені перейменуватися, як і всі інші оператори ринку.

Натомість, буде вводитися спеціальне маркування, яке буде для всіх однаковим. Тож несумлінні виробники не зможуть вводити в оману споживачів.

Виробникам буде заборонено використовувати на етикетках продукції назви: “органічний”, “біодинамічний”, “біологічний”, “екологічний”, “органік” та будь-яких однокореневих похідних від цих слів з префіксами “біо”, “еко” тощо будь-якими мовами. Для органічної продукції буде використовуватися єдиний логотип:

Хто сертифікуватиме органічні виробництва в Україні?

Органи сертифікації, які повинні бути акредитовані в Національному агентстві з акредитації. Мінагрополітики має право звертатися з клопотанням про позбавлення атестату про акредитацію органів сертифікації у випадку виявлення порушень.

Для органів сертифікації прописані санкції: за невиконання вимог держорганів, несвоєчасне надання звітів, порушення порядку сертифікації — аж до виключення органу сертифікації з реєстру та позбавлення його акредитації.

Скільки часу займає сертифікація органічного виробництва?

Процес сертифікації розпочинається з моменту укладання договору з сертифікаційним органом. Тривалість сертифікації виробництва залежить від галузі.

Поля з однорічними рослинами та пасовища сертифікують від 24 місяців, з багаторічними рослинами — від 36 місяців, у аквакультурі — 24 місяці, ферми з вирощування великої рогатої худоби (м’ясо) і коней — 12 місяців, кіз, свиней і корів (молоко) — 6 місяців, птиці (м’ясо) — 10 тижнів, птиця (яйця) — 6 тижнів.

Тобто, щоб отримати, наприклад, сертифікат на вирощену органічну суницю, треба чекати не менше 3 років, а можливо і більше.

Скільки це коштуватиме виробнику?

Вартість залежить від дуже багатьох параметрів: площі угідь, галузі АПК, стану господарства, кількості працівників. Наприклад, сертифікувати 1 га суниці коштуватиме орієнтовно 12 тис. грн. з ПДВ.

Підтверджувати статус органічності будуть кожні 15 місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *