ОСТАННІ НОВИНИ

Петро Порошенко: «Російська церква – церква країни-агресора»

Андрій Котенський

|

Президент України про звернення до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні:

«Кожна країна має право на незалежну церкву. 28 липня ми відзначатимемо 1030-річчя хрещення України. Саме тоді була створена українська церква. В України є мати-церква – Константинополь. А потім Україна була «матір’ю» для російської православної церкви. Саме так, а не навпаки. А сьогодні Росія бажає перешкодити нам мати свою незалежну церкву.

Російська церква – церква країни-агресора. Українська церква – церква для українців. Це велика різниця. Я сподіваюсь що з Божою поміччю ми отримаємо автокефалію української церкви. Підтримка з боку інших для нас в цьому багато значить», – наголосив Петро Порошенко в інтерв’ю сербському телеканалу РТС.

Як відомо, 19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

На 9 липня заплановано візит делегації Константинополя до Москви для обговорення українського питання.

Найближчі дати синоду призначені на 10-11 липня. Припускають, що остаточне рішення щодо Томосу буде прийнято в серпні чи у вересні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...