ОСТАННІ НОВИНИ

У Греції «застрягли» понад 150 українців, засуджених за перевезення нелегалів

Омелян Шевчук

|

У Греції перебуває понад 150 громадян України, затриманих або засуджених за перевезення нелегальних мігрантів, українська влада вирішує питання їхнього повернення на батьківщину. Про це повідомив заступник директора Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, пише Українська правда.

 

«Ми проводили переговори з головним прокурором міста Пірей та генпрокурором Греції. Окремий блок під час переговорів склали проблемні питання щодо захисту прав громадян України, які утримуються у Греції за перевезення нелегальних мігрантів. Таких загалом понад 150 осіб», – сказав він.

За словами Кирилича, українська і грецька сторони під час переговорів досягли домовленостей про підготовку двостороннього договору, який би врегульовував це питання.

Він додав, що у першу чергу мова йде про повернення понад 20 осіб, які були засуджені за перевезення нелегалів, потім були умовно звільнені, але не можуть покинути Грецію.

«Грецька сторона теж розуміє необхідність вирішення цього питання – надання дозволу умовно звільненим повернутися в Україну», – сказав Кирилич.

За його словами, на підготовку відповідного двостороннього договору треба не менше півроку часу.

Разом з тим Україна з Грецією вже досягли певних домовленостей щодо дозволу громадянам України, членам екіпажу судна Mekong Spirit повернутися на батьківщину.

«Мова йде про 17 українців, які вже рік перебувають на цьому судні. Домовленості щодо їх повернення на батьківщину уже досягнуті», – підсумував Кирилич.

Раніше повідомлялося, що шість українських моряків судна RS 300-97, які понад півтора року перебували під забороною виїзду з Греції, повернулися в Україну.

Капітан судна ще мусить перебувати у Греції для вирішення певних правових питань.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...