ОСТАННІ НОВИНИ

П'ятеро депутатів львівської мерії мали конфлікт інтересів під час голосувань, - «Опора»

Дарина Смеречанська

|

Громадська мережа «Опора» зафіксувала у період з січня по травень 10 випадків декларування реального конфлікту інтересів, які стосувалися п’яти депутатів Львівської міської ради. Мова йде про  Романа Федишина (Об’єднання «Самопоміч»), Остапа Доскіча (БПП «Солідарність»), Оксани Динік (Об’єднання «Самопоміч»), Григорія Козловського (БПП «Солідарність») і Назара Палідовича (Громадянська позиція). Про це сьогодні, 26 червня, під час прес-конференції розповіла керівник проектів «Опори» Ірина Швець.

 

Власне, для дослідження було проаналізовано протоколи засідань Львівської міської ради з січня по травень 2018 року. За цей період відбулося п’ять пленарних засідань – 25 січня, 15 лютого, 22 березня, 19 квітня і 17 травня.

Як зауважила Ірина Швець, найбільша кількість випадків реального або потенційного конфлікту інтересів припадає на двох депутатів Остапа Доскіча і Романа Федишина, які протягом перших п’яти місяців поточного року потрапляли у таку ситуацію чотири і три рази відповідно.

І додала, що у випадку Романа Федишина це пов’язано з ТзОВ «Шувар», контрольний пакет акцій якого знаходиться у власності депутата. Три випадки пов’язані з господарською діяльністю ринку «Шувар» були зафіксовані під час пленарних засідань 25 січня, 15 лютого і 22 березня. Під час засідання 15 лютого, коли розглядалося питання «Про внесення змін до ухвали міської ради від 29.01.2015 № 4270 «Про затвердження Програми сприяння розвитку львівських товаровиробників на 2015-2017 роки», де поміж інших також згадується ТзОВ «Шувар» він не декларував конфлікту інтересів, проте утримався від голосування.

«Проте вже під час наступного засідання, під час якого розглядалося суміжне питання «Про затвердження переліку підприємств, які відповідають критеріям, визначеним Програмою сприяння розвитку львівських товаровиробників на 2015-2018 роки» (питання порядку денного №5), Роман Федишин задекларував наявність конфлікту інтересів і зазначив, що утримається від голосування. Загалом даний обранець завжди утримується від голосування в умовах конфлікту інтересів  чи то керуючись рекомендацією Регламенту, чи для власного перестрахування. При цьому усі рішення були прийняті Львівською міської радою», – наголошують у «Опорі».

Чотири рази в умовах конфлікту інтересів був Остап Доскіч, який є акціонером і співвласником ТзОВ «Тібет» або ПП «Фірма «Галич-Кабель».  Тричі він декларував наявність конфлікту інтересів і один раз був відсутній на засіданні.

«Під час розгляду додаткового питання №9 у межах питання №128 порядку денного пленарного засідання від 15 лютого Григорій Козловський озвучив інформацію щодо конфлікту інтересів в контексті розгляду даного питання «Про продовження ПП «Телець» терміну оренди земельної ділянки на вул. Бойківській, 30-б». Згідно даних електронної декларації депутат є власником 50% загального капіталу ПП «Телець». В результаті, як показує електронна система «Віче» він був відсутній під час голосування, тоді як саме рішення було прийнятим», – зазначила представниця «Опори».

Наявність конфлікту інтересів, як вона зауважила, також озвучувала Оксана Динік під час розгляду ухвали «Про затвердження переліку підприємств, які відповідають критеріям, визначеним Програмою сприяння розвитку львівських товаровиробників на 2015-2018 роки» під час засідання 22 березня. Крім цього вона зазначила, що утримається від голосування, що підтверджує електронна система «Віче». Хоча депутатка не пояснювала змісту конфлікту інтересу, проте у тексті ухвали, поміж інших підприємств згадується ТзОВ «Львівська ізоляторна компанія», співвласником і генеральним директором якої вона є. ТзОВ «Львівська ізоляторна компанія» стосувалося й інше рішення, яке виносилося на розгляд ради 17 травня. Мова йде про питання №75 щодо затвердження ТзОВ «Львівська ізоляторна компанія» технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки на вул. Зеленій, 301, надання земельних ділянок на вул. Зеленій, 301 та надання ТзОВ «Компанія Цезар ЛВ» дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на вул. Зеленій, 301. Депутатка утрималася від голосування, попередньо заявивши про конфлікт інтересів.

Під час засідання 19 квітня Назар Палідович поінформував про наявність у нього конфлікту інтересів при розгляді питання «Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 № 1568 та від 27.04.2017 № 1888» (питання №34 порядку денного), проте не пояснив його змісту. Дана ухвала стосувалася зміни термінів користування МАФами. Як зазначають у «Опорі», оскільки депутат є співвласником і комерційним директором ТзОВ «Галицька Здоба», яка реалізує свою продукцію через мережу тимчасових споруд, можна припустити, що окремі з тих, щодо яких приймалося рішення мали відношення до підприємницької діяльності обранця. Хоча Назар Палідович не брав участі у голосуванні, проте згодом розгляд рішення було перенесено. На наступній сесії питання розглядалося серед додаткових – депутат, заявившли про конфлікт інтересів, не голосував.

Також, як зауважують у «Опорі», на порядки денні сесій виносилися питання, щодо яких депутати мали б заявляти про потенційний конфлікт інтересів, виходячи з принципу доброчесності. Мова йде про питання щодо затвердження угоди про підготовку кредитного фінансування від 16.03.2018, укладеної між Львівською міською радою, Європейським банком реконструкції та розвитку і ЛКП «Львівелектротранс» Відповідно до Угоди ЄБРР розглядає можливість участі в проекті шляхом надання ЛКП «Львівелектротранс» довгострокового фінансування в сумі до 15 мільйонів євро під гарантії Львівської міської ради на оновлення тролейбусного парку.

«Як відомо, директором ЛКП є Олег Береза («Самопоміч»). Депутат за це питання проголосував позитивно, про конфлікт інтересів не заявляв. Так само позитивно голосує за питання щодо свого роботодавця інший депутат з «Самопомочі» – Олег Шмід, який працює у ЛКП «Львівавтодор»», – зазначили у «Опорі».

 

 

 

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...