ОСТАННІ НОВИНИ

Де у Львові найбільш забруднене повітря

Юлія Шпак

|

ДУ «Львівський обласний лабораторний МОЗУ» проводить лабораторні дослідження атмосферного повітря з метою визначення рівнів шкідливих речовин, що можуть мати вплив на стан здоров’я населення. Зокрема, такі дослідження проводяться в містах Львові, Бориславі, Червонограді та інших. За результатами проведених моніторингових досліджень у 2017 році 82% виявлених відхилень від усіх проведених центром лабораторних досліджень атмосферного повітря припадає на перевищення в зоні впливу автотрас, що проходять через населені пункти. Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр МОЗ.

 

«До складу автомобільних викидів входить понад 200 різних хімічних речовин (діоксид вуглецю, сажа, альдегіди, сірчистий газ, свинцеві сполуки), які потрапляють у довкілля. Деякі з них мають токсичну дію. Крім того, дизельні двигуни характеризуються підвищеною димністю. Наслідки впливу на організм людини шкідливих речовин, що містяться у вихлопних газах автомобілів, досить серйозні і мають найширший діапазон дії», – йдеться у повідомленні.

Найвищий відсоток забруднення повітря спостерігається у місті Львові 16,5%. Цей відсоток з року в рік зростає.

У 2017р. проводились моніторингові дослідження з визначення вмісту азоту діоксиду, вуглецю оксиду, ангідриду сірчистого, пилу, формальдегіду, свинцю в 12-ти контрольних точках: вул. І.Франка,73, пр. Свободи,45-вул.Городоцька,2, вул. Стрийська,28, вул. Городоцька,79, вул. Личаківська-пл.Митна, вул. Пасічна-вул.Дж.Вашингтона, вул. Зелена,130, вул. Шевченка,61, вул. Б.Хмельницького,58, вул. Кульпарківська,12, вул. Панаса Сотника,7, вул. Шевченка,376

Всього проведено 2898 досліджень, виявлено 477 перевищень гранично допустимих концентрацій хімічних речовин, що становить 16,5%.

В 2018 році проведені дослідження атмосферного повітря від впливу автомагістралей м. Львова, а саме по вул. Панаса Сотника та вул. Шевченка,376. Всього проведено 192 дослідження, виявлено 27 перевищень, що становить 14,1%.

Перевищення ГДК встановлено по вул. Шевченка, 376, зокрема:

  • вуглецю оксиду – 7 перевищень в 1,04-1,32 рази,
  • азоту діоксиду – 6 перевищень в 1,03-1,14 рази,
  • пилу – 8 перевищень в 1,06-1,16 рази
  • ангідриду сірчистого – 6 перевищень в 1,06-1,12 рази.

Збільшення відсотку нестандартних проб пов’язаний з використанням старих автомобілів, що вже були у користуванні і належать до нижчого класу екологічної безпеки.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...