ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові розробили новий дизайн схеми руху електротранспорту

Юлія Шпак

|

Для львів’ян створили новий дизайн схеми руху електротранспорту. Схему електротранспорту розробляли понад рік, враховуючи усі лінії транспортних сполучень, різновиди транспорту та запити містян. Про це повідомляє «Гаряча лінія міста Львова».

 

«Попередня загальноміська схема, яку розробляли ще у 2011 році, була складною, по ній було важко орієнтуватися. Тим паче, відтоді багато маршрутів змінилося. Ідея була в тому, аби створити нову схему простою та зрозумілою. Під час розробки довелося у деяких місцях відійти від географічної прив’язки, однак ми намагалися максимально зберегти реальне розташування зупинок (…) Наразі у тролейбусах міста вже розклеїли нову схему руху електротранспорту, на черзі – трамваї та зупинки», – каже керівник відділу стійких транспортних систем ЛКП «Львівавтодор» Павло Сирватка.

За основу нової схеми було взято зображення маршрутів електротранспорту на карті міста. Далі це зображення спрощували, змінювали зовнішній вигляд, тестували різні рішення щодо кутів ліній, їх товщини тощо.

Також розробники вирішили впорядкувати назви зупинок. Ініціатори наполягали, аби назви були короткі та зрозумілі і мешканцям міста, і туристам.

Окрім цього прийнято рішення щодо зображення зупинок: односторонні зупинки на схемі позначено стрілкою в середині позначки зупинки, і односторонній рух транспорту, позначається у двічі тоншою лінією.

На новій схемі позначені автостанції, залізничні станції та важливі туристичні місця. Якщо такі об’єкти розташовані не біля зупинки, то на схемі позначено час пішого шляху до них. Зупинки, доступні для людей з інвалідністю, та повз які їздить громадський транспорт, пристосований для них, позначені відповідною піктограмою. Велосипед біля назви зупинки інформує про наявність станції велопрокату NextBike.

«Хтось може сказати, що ці схеми непотрібні, бо є смартфони. Але не у всіх є гаджети, може не бути Інтернету, телефон може розрядитись. Зручно, коли можна пальцем провести по маршруту і зрозуміти, скільки тобі зупинок їхати, де пересідати. Якби схеми не були потрібні, то інші міста світу їх би не робили і не оновлювали. Я часто подорожую, і у нових містах схеми мені дуже допомагали, бо часто не знаєш навіть, де скачати аплікацію для транспорту», – каже Єгор Каліберда, дизайнер нової схеми електротранспорту міста.

Фото: Гаряча лінія міста Львова

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...