ОСТАННІ НОВИНИ

Вимагаю забезпечити повний безоплатний проїзд ветеранів війни на сході, – Андрій Кіт

Омелян Шевчук

|

Ми повинні винайти джерела і забезпечити повний безоплатний проїзд наших ветеранів війни на Сході в межах нашої країни. Це не є прохання, це є вимога моїх спілок ветеранів Ходорівщини, Жидачівщини і Стрийщини. Я буду цього вимагати до кінця. Про це заявив, виступаючи у Верховній Раді, народний депутат Андрій Кіт.

 

«Виступаю тут, бо хочу захистити  наших воїнів, ветеранів війни на Сході. Ми приймаємо дуже багато хороших законів, які захищають наших військових, дуже багато про це говоримо і дуже багато цим хизуємося. Але, насправді, наші дії тут в парламенті не завжди находять відображення в реальному житті, а скоріше все відбувається навпаки… Маємо Постанову Кабінету Міністрів №197 від 14.03.2018 року, згідно з якою кошти, передбачені на проїзд ветеранів війни, є перекладені на місцеві бюджети. І визначений граничний розмір таких коштів – 135 гривень на місяць», – наголосив Андрій Кіт.

Нардеп пригадав парламентарям, що пільга на проїзд, про яку йде мова, була гарантована Законом України.

«Хочу всім нагадати, що пільга на проїзд, про яку йде мова, була гарантована Законом України про статус ветеранів війни, стаття 12. Перекладання коштів на місцевий бюджет, який без перекладання відповідних на то джерел надходжень фактично означає, що навіть місцеві бюджети в розмірі того граничної розрахункової суми не мають змоги її виплатити взагалі як такої. Але хочу розказати, скільки коштує проїзд для ветеранів війни. В мене, наприклад, на окрузі є багато людей, які отримали поранення. Вони раз в тиждень чи два рази в тиждень мають їздити в Винники у військовий госпіталь. Проїзд в одну сторону коштує 50 гривень, туди-назад – 100 гривень. Для того, щоб людина себе нормально почувала, вона повинна мати мінімум тисячу гривень гарантованого права на проїзд, а ми маємо всього-на-всього 135. Це означає, що в нас в країні немає грошей, щоб забезпечити проїзд ветеранів війни? Чи це далі цинічне знущання над людьми, які кладуть свої життя за нашу країну? Цього не розумію, це є двозначне трактування, це є підміна понять», – обурився Андрій Кіт.

Відтак народний депутат вимагає від бюджетного комітету статті Постанови Кабінету Міністрів, які дискримінують ветеранів війни на Сході.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...