ОСТАННІ НОВИНИ

Супрун порадила список програм, які є корисними для очей

Юлія Шпак

|

У багатьох людей, що проводить багато часу перед моніторами, розвивається комп’ютерний зоровий синдром. Щоби допомогти очам почуватися в нормі потрібно взяти за правило регулярно робити перерви та тренування. А щоби не забувати про це, можна встановити на ваш пристрій спеціальну програму. Про це у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

 

«Наші очі дозволяють нам не губити з поля зору безліч дрібниць, проте часто самі лишаються поза нашою увагою. Щодня ми перевтомлюємо їх роботою з різними гаджетами, проте натомість рідко винагороджуємо відпочинком або вправами, які могли б допомогти їм прийти в норму. Через це у багатьох людей, що проводить багато часу перед моніторами, розвивається комп’ютерний зоровий синдром (Сomputer Vision Syndrome, CVS). Очі тих, хто його має, можуть червоніти або ставати сухими, а зображення розмиватися та подвоюватися. Ці симптоми дуже часто зустрічаються в користувачів комп’ютерів – по всьому світу їх мають близько 60 мільйонів людей», – йдеться у повідомленні.

Також Уляна Супрун  оприлюднила декілька корисних тренажерів для очей, які стануть у пригоді щодня:

  • Save my eyes – додаток, який працює як нагадування про перерву для ваших очей. (https://goo.gl/rY8nEk).
  • lux – програма, що регулює температуру кольору монітора комп’ютера відповідно до географічного положення та часу доби, що задаються користувачем. Якщо ви засиджуєтесь перед екраном до пізньої ночі, програма працюватиме так, що екран поступово темнішатиме і нагадувати вам, що пора закінчувати роботу (https://goo.gl/9Kz515).
  • su – міні-тренажер для очей. Щогодинно нагадує про перерву та пропонує невеликий комплекс вправ. Цей додаток можна не завантажувати, просто тримайте його відкритим на вашому комп’ютері (http://blimb.su/).
  • EyeLeo – ще один додаток, який пропонує вправи для очей та регулює кількість часу, проведеного перед екраном (http://eyeleo.com/).

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...