ОСТАННІ НОВИНИ

Звільнений за розтрату керівник Львівської залізниці поновився на посаді через суд

Омелян Шевчук

|

Звільнений за результатами ревізії з посади начальника «Львівської залізниці» Іван Груник повернув собі роботу через суд. В опублікованому 8 травня рішенні Галицького райсуду Львова вказано, що окрім негайного поновлення на посаді Івану Грунику також мають виплатити 162,5 тис. грн за три місяці вимушеного прогулу, пише Zaxid.Net.

 

Звільнили Івана Груника на початку січня 2018 року. Тоді в. о. голови «Укрзалізниці» Євген Кравцов заявляв, що підставою для такого рішення стали результати ревізії, а окрім того – що звільняти Груника «потрібно було раніше, оскільки Львівська філія Укрзалізниці лідирує за кількістю поломок і пожеж на поїздах».

Реклама партнерів

Згідно з матеріалами суду, офіційною причиною звільнення Івана Груника стало нецільове використання майна. Після проведеної ревізії його звинуватили у грубому порушенні трудових обов’язків та фінансової дисципліни. Йдеться про здачу в оренду нерухомого майна «Львівської залізниці» без підписаних договорів, а також без отримання орендної плати. Окрім цього у звинуваченнях фігурувало неналежне ведення бухгалтерського обліку та навіть викривлення даних фінансової звітності.

За даними журналістів «Залізниця без корупції», причиною для звільнення очільника Львівської залізниця стала зокрема кримінальна справа ГПУ №42017000000000766 за фактом розтрати майна і зловживання службовим становищем.

Слідчі ГПУ з посиланням на результати внутрішньої ревізії Укрзалізниці стверджують, що внаслідок узгоджених дій з боку директора Регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» та виробничих підрозділів з формування потреби матеріальних запасів, тендерними комітетами регіональної філії «Львівська залізниця» та філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» здійснено закупівлі товарно-матеріальних цінностей за необґрунтовано завищеними цінами та в об’ємах що перевищують реальну потребу в наслідок чого, загальна вартість залишків товарно-матеріальних цінностей перевищила визначені показники нормативів поточного запасу на понад 284 млн грн, чим в свою чергу завдано збитків державі на вказану суму.

Втім, Іван Груник переконав суддів, що не несе відповідальності за виявлені під час ревізії порушення, оскільки цими питаннями займалися два окремі підрозділи «Укрзалізниці», до яких він не має відношення. Окрім цього він заявив, що голова правління «Укрзалізниці» не отримував повноважень одноосібно звільняти його з посади, бо це є компетенцією цілого правління компанії.

У підсумку суд повністю задовольнив позов Груника, зобов’язавши «Укрзалізницю» негайно поновити його на посаді директора «Львівської залізниці» та компенсувати йому 162,5 тис. грн за пропущені з кінця січня робочі дні. Водночас «Укрзалізниця» ще має 30 днів для того, щоб оскаржити це рішення суду в апеляційній інстанції.

Додамо, що офіційно Іван Груник очолив «Львівську залізницю» у квітні 2017 року, а ще рік до цього (з березня 2016 року) він був виконувачем обов’язків начальника «Львівської залізниці».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.