ОСТАННІ НОВИНИ

Куди ділася вода із Винниківського озера?

Юлія Шпак

|

Сьогодні мешканка Винник Ольга Бартиш оприлюднила фотографію з місця, де раніше було плесо озера. Міський голова Винник Володимир Квурт розповів навіщо спустили озеро, що там відбувається зараз та який саме проект планують реалізувати на цій території в майбутньому, передає Tvoemisto.tv.

 

Як зазначив Володимир Квурт, озеро спустили, щоб забрати з нього намул, який сформувався там після останньої чистки. Він додав, що цього сезону озеро приймати відвідувачів не буде, адже його очищення потребуватиме часу й технологій.

Реклама партнерів

«Можливо, нам вдасться почистити його за сезон. Наступний крок – застелити дно, провести інші технічні роботи», – повідомив він.

Першочергово тут планують укріпити береги та дамби. Дно встелять спеціальними матеріалами, які унеможливлять забруднення з ґрунтових вод. Також встановлять додаткові фільтри джерел та каналізують прилеглі вулиці, щоб нечистоти не потрапляли в озеро, як це частково відбувалося досі.

Водночас, як додав Володимир Квурт, це лише частина запланованих тут робіт. За його словами, на території поблизу озера треба вирішити елементарні побутові проблеми та облаштувати якісну інфраструктуру для відпочинку.

«Я звернувся до керівництва «Краківського ринку», у якого в оренді перебуває озеро, з проханням розглянути можливість розробити проект та залучити інвестиції», – зазначив він.

Варто зазначити, що до 2022 року озеро перебуває в оренді ТзОВ «Краківський ринок». Торік у листопаді це підприємство передало в суборенду 17,3 га території біля Винниківського озера фірмі, власником якої є Григорій Козловський: для обслуговування озера, створення відпочинкового комплексу «Академія Футболу» та розроблення детального плану території.

«Вони нам запропонували два варіанти. По-перше, організувати сучасне місце відпочинку, яке передбачає збереження плеса озера, а також збільшення площі озера за рахунок добудови штучних водойм (басейнів відкритого типу). По-друге, збільшити площу пляжів, облаштувати їх відповідно до санітарних вимог, розбудувати інфраструктуру для якісного і безпечного відпочинку. Також запропонували збудувати школу, де б навчалися юні футболісти», – додає Володимир Квурт.

На початку березня ці проекти пройшли громадські слухання. Зараз триває процес експертизи, підготовки технічної документації та узгодження юридичних моментів.

«Були ньюанси, що треба виокремити саме водне плесо. Це була б гарантія для мешканців, що з озером нічого не станеться. Після підготовки технічної документації та отримання містобудівних умов розпочнеться активна фаза реконструкції озера»,– додав міський голова Винників.

Чи запрацює озеро наступного року, Володимир Квурт сказати не зміг. «Я маю інформацію, що за 4-5 років повинен бути запущений цілий об’єкт», – повідомив він.

Фото: Твоє місто та Facebook-сторінка Ольги Бартиш

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...