ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські ветерани УПА отримуватимуть щомісячну доплату до пенсій

Юлія Шпак

|

Сьогодні, 22 березня, під час сесії Львівської міської ради внесли зміни до ухвали від 11.04.2013 №2286 «Про статус і соціальний захист ветеранів Української повстанської армії». Відтак, ветерани Української повстанської армії отримують щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2 тисячі гривень. На державному рівні жодних пільг чи доплат до пенсії ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА чи вдовам політв’язнів не передбачено. «За» проголосували 57 депутатів. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

 

Як зазначив начальник управління соціального захисту Львівської міської ради  Ігор Кобрин, така щомісячна доплата до пенсії ветеранам Української повстанської армії (учасникам бойових дій УПА та інвалідам війни УПА) діє з 2008 року. Упродовж 2009-березня 2013 років вона була у розмірі 500 грн., з 1 березня 2013 року до сьогодні – у розмірі 1000 грн. Відтак, з 1 березня 2018 року ця доплата становить 2000 грн. Адже на державному рівні жодних пільг чи доплат до пенсії ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА чи вдовам політв’язнів не передбачено, а розмір пенсії ветеранів УПА, в основному, є невеликим.

Зазначимо, що станом на 19.02.2018 року, на обліку у відділах соціального захисту Львівської міської ради перебуває 208 ветеранів УПА (з них 205 осіб – учасники бойових дій УПА, 3 осіб – особи з інвалідністю УПА); 72 вдів ветеранів УПА та 31 вдова політв’язнів. І з огляду на поважний вік ветеранів УПА, на жаль, щомісячно їх кількість зменшується.

Зазначимо, що за рахунок коштів міського бюджету м. Львова надаються такі пільги (допомоги, компенсації):

Ветеранам УПА:

– щомісячна доплата до пенсії ветеранам УПА у розмірі 1000 грн.

– пільги на житло та житлово-комунальні послуги у розмірі 100% на 1 особу у межах норм користування (21 кв. м.)

– пільги з послуг зв’язку у розмірі 50% абонементної плати за користування квартирним телефоном і погодинної оплати місцевих розмов та встановлення телефонів на пільгових умовах (у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50 відсотків додаткових робіт).

– муніципальні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (користується 10 сімей).

Вдовам/вдівцям ветеранів УПА та вдовам/вдівцям політв’язнів:

– пільги на житло та житлово-комунальні послуги у розмірі 50% на 1 особу у межах норм користування (21 кв. м.)

– пільги з послуг зв’язку у розмірі 50% абонементної плати за користування квартирним телефоном і погодинної оплати місцевих розмов та встановлення телефонів на пільгових умовах (у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50% додаткових робіт).

– муніципальні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (1 сім’я користується муніципальною субсидією).

Нагадаємо, 23 лютого, виконавчий комітет ЛМР погодив рішення про збільшення до двох тисяч гривень ветеранам УПА щомісячної доплату до пенсії.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...