ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові двоє людей отруїлися чадним газом, серед яких 11-річна дівчинка

Юлія Шпак

|

У Львові чадним газом отруїлися дві дівчини віком 21 та 11 років. Про це львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

 

Так,7 березня о 02:33 год. у квартирі на вул. Свенціцького 7 (Галицький район, ЛКП «Снопківське») отруїлася чадним газом 21-річна дівчина, шпиталізована у стані легкого ступеня важкості (6% карбоксигемоглобіну) в обласну клінічну лікарню. Причини події встановлюються.

Ще один випадок також стався 7 березня о 02:39 год. у квартирі на вул. Городоцька, 47 (Галицький район, ЛКП «Айсберг»). Чадним  газом отруїлася 11-річна дівчинка, її шпиталізували у стані легкого ступеня важкості (12% карбоксигемоглобіну) у міську дитячу клінічну лікарню. Причини події встановлюються.

Загалом з початку 2018 року у Львові сталось уже 27 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 54 людини, з них 23 дитини. На жаль, є один смертельний випадок.

Варто додати, що вчора на Левандівці вчаділи чоловік і 12-річна дитина.

Головною причиною отруєння є необережність та неуважність самих мешканців, недотримання правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, наголошують в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.

Використовуючи для опалення газові прилади:

– під час сильного вітру не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

– у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів і вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

– не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити;

– не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;

– перед запалюванням газового приладу слід привідкрити вікно чи кватирку і перевірити, чи провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі, є відкритий і допускає повітря у приміщення, опісля – перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад. Якщо немає тяги – слід викликати газову службу.

Під час використання пічного опалення, необхідно дотримуватись правил:

– впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

– усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

– біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист, розміром не менше 0,5 х 0,7 м.

Під час використання пічного опалення не можна:

– залишати печі, які топляться, без нагляду, або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

– користуватися печами, які мають тріщини;

– розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топкою;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші легкозаймисті предмети та матеріали;

– застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

– використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

– залишати печі, які топляться, із відкритими дверцятами топки;

– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

– зберігати запальнички та сірники у легкодоступних для дітей місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити.

Під час використання для опалення газових приладів, необхідно пам’ятати:

– у період різкого похолодання власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

– під час сильного вітру не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння потрапляють у приміщення;

– не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити.

У разі використання побутових електронагрівальних приладів:

– не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади;

– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;

– не застосовуйте саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжники електричного струму.

Під час усіх нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...