ОСТАННІ НОВИНИ

Меджліс просить президента оголосити Рік утвердження державної мови

Омелян Шевчук

|

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив про підтримку ініціативи оголошення 2018-го Роком утвердження державної мови. Про це написав у листі, який відправив президенту Петру Порошенку, пише Gazeta.ua.

 

«Зміцнення позицій державної мови не тільки не заперечує захисту та розвитку мов корінних народів і національних меншин України, але й сприяє завершенню формування української політичної нації. Її складовою частиною є кримськотатарський народ – корінний народ України», – йдеться у листі.

Представництво кримських татар висловило підтримку видатним діячам науки і культури та 178 народним депутатам. Вони раніше обґрунтували потребу Року утвердження державної мови і звернулися до Петра Порошенка.

«В умовах російської агресії, державна мова відіграє також потужну мобілізаційну роль щодо відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, – продовжують автори звернення. – Проголошення 2018-го Роком утвердження державної мови сприятиме консолідації суспільства, продемонструє партнерам і союзникам України в усьому світі нашу твердість та впевненість у власних ідеалах, силах та єдності».

Як відомо, 10 листопада 2017 року звернення до президента Петра Порошенка з пропозицією 2018-й оголосити Роком утвердження державної мови підписали 178 народних депутатів. 17 листопада його підтримав комітет із питань культури й духовності Верховної Ради. А згодом – 36 письменників, науковців і митців.

Ідею проголошення Року утвердження державної мови підтримав Світовий конгрес українців та Ініціативна група “Першого грудня”. Вони направили до Адміністрації президента листи зі обґрунтуваннями проголошення Року утвердження державної мови.

26 січня відповідне звернення до президента підписали 74 провідні українські правозахисники, науковці, письменники, митці та видавці. Засновник Української Гельсінської групи Левко Лук’яненко наголосив, що питання мови не можна ігнорувати, тим більше в ситуації військової агресії проти України.

Письменниця Оксана Забужко підтримала ініціативу і дивується, чому роки інших мов в Україні проводилися, а державної – ні.

9 лютого президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко звернулися до нинішнього глави держави Петра Порошенка з проханням оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови. Своє звернення опублікувала Народна артистка України, Герой України Ада Роговцева.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...