ОСТАННІ НОВИНИ

Медреформа принесе новий сплеск корупції, - голова комітету ВРУ з питань охорони здоров'я

Дарина Смеречанська

|

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець переконана, що на українську медицину очікує новий сплеск корупції. Про це вона написала в своєму блозі на УП.

 

За її словами, Національна служба здоров’я «є потенційно висококорупційним органом державної влади країни, що отримала під монопольний контроль бюджет у понад 100 мільярдів гривень».

Згідно принципу «гроші йдуть за пацієнтом» або оплати за медичну послугу, Національна служба здоров’я буде розподіляти кошти між медичними закладами за оплату медичних послуг для населення.

«Це абсолютно правильний і прозорий підхід, прийнятий у всіх цивілізованих країнах, але зараз чинний уряд його повністю дискредитує.Враховуючи, що видатки бюджету покривають потреби населення лише наполовину, а ключові напрямки, такі як лікування хворих на рак та серцево-судинні захворювання профінансовані лише на 27% і 30% відповідно, гроші зможуть піти лише за незначною кількістю пацієнтів і лише до обраних закладів», – зазначила Ольга Богомолець.

На її переконання, гроші в умовах їхньої нестачі будуть розподілятися в ручному режимі, що створює високі корупційні ризики.

«Враховуючи, що укладати угоди з Національною службою здоров’я зможуть приватні клініки та підприємці, це створює ризик спрямування більшості коштів у приватний сектор за певну винагороду. В умовах ще більшого недофінансування лікарі звільнятимуться з державних медичних закладів та переходитимуть до приватного сектору для надання платних медичних послуг, а державні лікарні закриватимуться», – констатувала вона.

Як зауважила Ольга Богомолець, Комітет з питань охорони здоров’я неодноразово звертався до уряду з вимогою збільшити видатки на медицину з 3,5% ВВП до хоча б 5% ВВП, при нормальній потребі – у 7% ВВП. Однак, як вона додала, уряд не збільшив фінансування медицини.

«Тому єдиною можливістю забезпечити людям якісні та безоплатні медичні послуги – є прийняття парламентом законопроекту N4981-2 “Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування в Україні”, що дозволить у повному обсязі профінансувати медицину в Україні та суттєво знизить корупційні ризики в цій сфері», – підсумувала вона.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...