ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові «ловці» взялися за небезпечних ромів, які грабують людей у центрі міста

Омелян Шевчук

|

Наприкінці січня у Львові створили спільноту Л.О.В.Ц.І. Її організатор – львів’янка Роксолана Лісовська запевняє, що учасники руху діють виключно в межах законодавства та завдяки своїм діям попередили багато злочинів циган, пише Леополіс.

 

Під час сьогоднішньої прес-конференції у Львові Роксолана Лісовська розповіла про діяльність «Ловців» та спростувала усі закиди щодо дискримінації представників циганської громади.

Реклама партнерів

«Ми не утісняємо ромів, не переслідуємо їх, ми перешкоджаємо тільки тим, хто займається злочинністю. Я живу в тому районі Львова, де проживають роми (Індія – прим. ред.) і спілкуюсь з ними з дитинства. Ті роми, яких я знаю, я не бачу між ними і собою різниці – вони навчаються у наших школах, працюють тут, ці люди повністю інтегровані в життя міста. А ці роми, яким ми намагаємося перешкоджати проводити свій «бізнес» – це ті цигани, які постійно, регулярно обкрадають людей», – розповіла Роксолана Лісовська.

Спільнота Л.О.В.Ц.І у Facebook налічує понад 1000 осіб, втім, як каже Роксолана, активних учасників є не більше 30. Самі ці люди щоденно намагаються виділяти час для патрулювання міста. Вони ходять найбільш «прибутковими точками» циган – готель «Львів», пл. Ринок, ТРЦ «Форум Львів», та фіксують їх злочини. Часто вони перешкоджають спробам циган викрасти щось у людей, знімають свої та їх дії на камеру та викликають поліцію. В кращому випадку поліція доставляє злодіїв у відділок, але через прогалини у законодавстві, їх змушені відпускати. Втім, лише поява «ловців» на вулицях часто змушує циган відмовлятись від своїх намірів. Це, за словами Роксолани Лісовської, вже стало причиною кількох конфліктів зі злочинцями.

«У понеділок, 5 лютого, на двох активісток нашого руху напала зграя циган. В цей час дівчата були на прогулянці, але роми їх добре запам’ятали в лице. Їм погрожували ножем – це правда і за цим фактом є заява у поліцію. Днем пізніше, ми з активістами найшли цю групу циган та намагалися з ними поговорити. Вони звичайно втікали від нас та заховались в одному з магазинів у центрі. Ми викликали поліцію, яка спочатку намагалась з ними спілкуватись, а потім хотіла привезти в відділок для ідентифікації особи. Цигани розпочали сутичку, спочатку вдарили мене, за що одну циганку намагалась скрутити поліція. Інші цигани стали на її захист та напали на поліцію», – зазначила львів’янка.

«Ловці» кажуть, що кількість циган, які займаються грабежем, є досить великою. Частина з них приїхала з Закарпаття, частина є місцевими, однак точно ідентифікувати всіх наразі неможливо. Причому представники ромських общин, які давно проживають у Львові, за словами Роксолани, також негативно ставляться до такого промислу співвітчизників.

«Я мала розмову з деякими ромами, які негативно висловились про цих злодіїв, які своїми діями кидають тінь на їх націю, що в майбутньому може спричинити упереджене ставлення до них та їх дітей», – додала активістка.

Якогось рецепту ефективної протидії циганам-злодіям у активістів немає. Через те, що у поліції фактично зв’язані руки, патрулювання львівських вулиць залишається тим єдиним засобом, яке змусить крадіїв зупинити свою діяльність.

«Один, два дні не зможуть «заробити» на крадіжках і можливо задумуються над тим, щоб виїхати зі Львова. Поки що, нам потрібно, щоб більше людей знали про цю проблему, пильнували свої речі та були уважними», – каже активістка.

Фото із архіву

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.