ОСТАННІ НОВИНИ

Ізраїль відкличе посла з Польщі, через скандальний «історичний» закон

|

Ізраїль у четвер ухвалить рішення про відкликання свого посла з Польщі у відповідь на схвалення польським Сенатом скандального законопроекту про Інститут національної пам’яті, який викликав жорстку реакцію Ізраїлю. Про це повідомляє Onet.Wiadomosci з посиланням на власне джерело, передає Українська правда.

 

За даними виданням, згідно з рішенням прем’єр міністра Беньяміна Нетаньяху посол Анна Азарі буде викликана в Ізраїль і дипломатична місія у Польщі залишиться без посла. Відповідне рішення може бути прийняте сьогодні, 1 лютого.

«Таким чином Єрусалим хоче висловити своє невдоволення. Це може означати велику кризу у відносинах між двома країнами, оскільки доти, доки напруга не знизиться, нового посла не буде», – пояснив інформатор видання.

Як відомо 26 січня стало відомо, що Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz’15 законопроект про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології»,за яку передбачили штраф, ба навіть тюремне ув’язнення.

Експерти обурені, що у польському законопроекті з’явився термін «Малопольща», адже під ним поляки розуміють Галичину, і трактують це як натяк на територіальні претензії.

МЗС України також висловило свій протест, що Польща некоректно використовуються назви частини території сучасної України.

В ніч на 1 лютого, Сенат Польщі ухвалив закон про заборону «бандерівської ідеології».

«Чи треба нам нагадувати про концтабір в польському Явожно? Чи потрібно нам, українцям, вкотре згадати полякам про операцію Вісла чи Ризький договір? Чи коли Варшава разом з Москвою ділила Україну і як наслідок сама втрачала державність чи ставала жертвою поділу?», – відреагувала український парламентар Ганна Гопко.

Закон також передбачає штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій скликає нардепів через польський закон про «бандеризм».

Ізраїль також виступив категорично проти схвалення Сенатом Польщі законопроекту про Інститут національної пам’яті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *