ОСТАННІ НОВИНИ

У Польщі криміналізували будь-які згадки про польські злочини в часи Голокосту

Омелян Шевчук

|

Парламент Польщі ухвалив суперечливий закон, який забороняє будь-які згадки про участь «польської нації» у злочинах, скоєних під час Голокосту. Про це повідомляє Українська правда із посиланням на Haaretz.

 

Закон також забороняє використання словосполучення «польські табори смерті» для опису таборів на території окупованої нацистами Польщі, де вбивали євреїв та представників інших національностей.

Реклама партнерів

Будь-хто, хто порушить новий закон, в тому числі громадяни інших держав ризикують бути оштрафовані або позбавлені свободи на строк до трьох років.

«Дивовижно і сумно, що поляки намагаються проповідувати нам про пам’ять про Голокост» – прокоментували новий закон в МЗС Ізраїлю.

За новий закон ще має проголосувати польський сенат.

На його захист вже виступив прем’єр Польщі Матеуш Моравецький, який зазначив, що Аушвіц-Біркенау – не польська назва, а Arbeit Macht Frei – не польська фраза, а «поляки та інші мають бути на сторожі пам’яті про тих, кого вбили німецькі нацисти».

Як відомо експерти обурені, що у польському законопроекті з’явився термін «Малопольща», адже під ним поляки розуміють Галичину, і трактують це як натяк на територіальні претензії.

26 січня стало відомо, що Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz’15 законопроект про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології»,за яку передбачили штраф, ба навіть тюремне увязнення.

МЗС України також висловило свій протест, що Польща некоректно використовуються назви частини території сучасної України.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що: «на територію Польщі історикам і журналістам тепер просто небезпечно приїжджати»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...