ОСТАННІ НОВИНИ

Навіть при комуністах не було безкоштовного проїзду у автобусах, - Бабак

Соломія Головіна

|

Заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак поінформував про ситуацію із перевезенням пенсіонерів у львівських маршрутках, зазначивши, що наразі комунальні автобуси і далі возять їх безкоштовно, а приватні – беруть гроші за проїзд. Остаточне рішення щодо цієї ситуації у мерії обіцяють прийняти, коли надійде відповідь із «Укртрансбезпеки». Про це він розповів під час брифінгу.

 

За його словами, наразі ЛМР все ще очікує на відповідь «Укртрансбезпеки» щодо ситуації, яка склалася із пільговим перевезенням пенсіонерів.

«Правила мають бути однаковими, тому що всі ми працюємо на ринку Львова. Думаю, потрібно буде декілька тижнів, щоб врегулювати цю ситуацію, потрібні юридичні роз’яснення, вихід на спільне рішення, яке б задовольнило всіх», – сказав він.

За його словами, схожа ситуація виникла не лише в Львові, а загалом по Україні. Водночас він додав, що у низці міст вже відмовилася від пільгового перевезення і в комунальному, і приватному громадському транспорті.

«Десь залишають якісь пільги, десь – ні. Держава має визначитися із законодавством, постановами Кабміну, джерелом фінансування… За всіма іншими категоріями пільговиків ці пільги залишаються, тому що це передбачено законом. А от пенсіонерів в законі нема. Держава має або додати пенсіонерів до закону і почати знову відшкодовувати за пільгове перевезення, або ж підтвердити, що їх там нема і пенсіонери мають платити, вона має поставити крапку на цьому», – зазначив посадовець.

На питання про те, чи може проїзд у комунальному транспорті також стати платним для пенсіонерів, він відповів:

«Я зараз про це не говорю, тому що можна шукати якісь чинники відшкодування, компенсатори. Треба дивитися більш широко: це має бути в  рамках законодавства, має бути джерело фінансування, механізм відшкодування таких перевезень АТП-1».

Також Сергій Бабак наголосив, що ні в одній європейській країні нема пільгового проїзду в громадському транспорті, а працює монетизація пільг для перевізників:

«Не треба нічого придумувати, в світі давно все придумано. Я не знаю, щоб десь у країнах Європи був пільговий проїзд. Є чітке поняття монетизації пільг для перевізників… Навіть при комуністах, при тій шаленій диктаторській державі не було безкоштовного проїзду. Держава має виконати свою функцію та врегулювати це питання, а не скидати це на органи місцевого самоврядування».

Нагадаємо, з 20 січня проїзд у львівських маршрутках, який належить приватним перевізникам, став для пенсіонерів платним. Водночас у мерії запевнили, що у комунальних автобусах пенсіонери й далі їздитимуть безкоштовно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *