ОСТАННІ НОВИНИ

Посадовці «Львівспецкомунтрансу» вчинили зловживань на більше ніж 51 мільйон, - перевірка

Катерина Родак

|

Перевірка ЛКП «Львівспецкомунтранс» виявила зловживань на 51,5 млн грн. Про це повідомили у Західному офісі Держаудитслужби.

 

Фахівці Західного офісу Держаудитслужби провели ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ЛКП Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс», під час якої виявили втрати 47,8 млн грн, та фінансовий аудит діяльності підприємства, яким додатково виявлено втрати фінансових ресурсів на 3,7 млн грн.

Аудитори виявили зайву виплату іншим підприємствам-перевізникам 32,3 млн грн за вивезення твердих побутових відходів у різні області України. Також підприємства, яким переказано кошти, не проводили діяльності з утилізації та захоронення побутових відходів, не мали відповідних дозволів, полігонів чи інших виробничих потужностей для такої діяльності. Крім того, товарно-транспортні накладні цих перевізників не містять даних щодо пунктів розвантаження побутових відходів.

На потреби самого підприємства чи інших суб’єктів господарювання замість безпосереднього вивезення та утилізації сміття використано 8,1 млн грн бюджетних коштів. Також на 7,4 млн грн завищено обсяги чи вартість виконаних робіт з вивезення побутових відходів. Наприклад, під час перевезення побутових відходів до м. Борислава одне з товариств, крім автомобілів марки MAN, використовувало автомобілі з меншою вантажопідйомністю, що призвело до завищення витрат на перевезення відходів на 4,6 млн грн.

Під час ревізії виявилося, що фінансовий стан підприємства потребує глибшого фінансового  аналізу, тому керівництво Західного офісу Держаудитслужби прийняло рішення провести державний фінансовий аудит діяльності підприємства, який і було здійснено в ІІІ кварталі 2017 року.

«За результатами аудиту додатково виявлено втрати фінансових ресурсів на 3,7 млн грн та неефективне використання 32,2 млн грн бюджетних коштів. Зокрема, не повністю підтверджено суб’єктами господарювання обсяги перевезених твердих побутових відходів та фактичний кілометраж. На підставі цього проведено розрахунок відшкодування додаткових витрат з перевезення відходів, що призвело до зайвої виплати перевізникам майже 2,3 млн грн», – повідомили у відомстві.

Неналежний контроль підприємства за відображенням у подорожніх листах вантажних автомобілів інформації щодо кількості відходів, зібраних сміттєвозами з контейнерних майданчиків м. Львова, призвело до завищення обсягів зібраних та вивезених відходів і до безпідставних витрат 1,3 млн грн на їх захоронення.

Львівські державні аудитори дійшли висновку, що за умови дотримання вимог законодавства щодо встановлення цін (тарифів) на комунальні послуги (включаючи послуги захоронення), а також при укладенні підприємством договорів на захоронення не з посередниками, а з суб’єктами господарювання, які безпосередньо здійснюють захоронення, ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» розрахунково заощадило б 4,9 млн грн.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...