ОСТАННІ НОВИНИ

УПЦ МП звинувачує заступника Ганущина у розпалюванні релігійної ворожнечі

Дарина Смеречанська

|

В УПЦ МП вважають, що у Львівській обласній раді виступами про зміну церковного підданства розпалюють релігійну ворожнечу. Про це йдеться у заяві голови юридичного відділу Української православної церкви Московського патріархату протоієрей Олександра Бахова, поширеній Центром інформації УПЦ.

«Наміри заступника голови Львівської облради Володимира Гірняка змінити підлеглість релігійних громад УПЦ порушить релігійний мир в регіоні», – мовиться у заяві.

На думку голови Олександра Бахова, такі дії – це втручання у внутрішні справи парафій.

«Це є втручання у внутрішні справи релігійних громад УПЦ. Ці заяви є дискримінаційними, бо, за словами заступника голови облради, одна парафія погана, а інша – добра і всі повинні туди переходити. Тут порушується право на свободу віросповідання. Людині конкретно вказують де молитись і до якої церкви належати. І для цього ще й методичку дають», – звертає увагу отець Олександр.

На думку протоієрея Олександра Бахова, заступник голова Львівської облради у такий спосіб заробляє політичні дивіденди на вибори.

«Якщо цей чиновник вважає, що релігійні громади УПЦ на Львівщині якимось чином порушують закон, нехай звертається до правоохоронних органів, а не займається популізмом. Не можна зводити наклеп і безпідставно звинувачувати релігійні громади лише на підставі приватного переконання, заробляючи якісь політичні дивіденди на наступні вибори. Це є перевищення повноважень і втручання у внутрішні справи релігійних громад. Тим більше, що Служба безпеки України не пред’являла жодних претензій до діяльності парафій УПЦ на Львівщині», – підкреслив протоієрей.

Водночас, голова юридичного відділу УПЦ впевнений, що оцінку діям чиновника мають дати правоохоронні органи. На думку протоієрея, заяви Володимира Гірняка можуть погіршити міжконфесійні стосунки в регіоні, адже такі заяви порушують міжконфесійний мир.

«На Львівщині багато релігійних організацій, які внаслідок певних історичних обставин довго намагались здобути міжконфесійний мир. До прикладу – УПЦ КП та УАПЦ, уніати і римо-католики. А нині виходить так, що сама посадова особа намагається створити ворожнечу на релігійному грунті. Але чомусь чиновник тепер наголошує на переході від Української Православної Церкви. Чому не від автокефалів, чи греко-католиків? Чому так однобоко?», – звертає увагу він.

«Давайте говорити правду. Якщо чиновник закликає переходити від УПЦ, яку він вважає московською до незаконної, невизнаної цілим світом так званої Церкви Київського Патріархату, то він вводить в оману віруючих. І тоді люди мають знати правду про так звану Церкву Київського Патріархату, що ця Церква, куди ви переходите – є незаконною, неканонічною, невизнаною в цілому світі.

Ви маєте право на вибір, але і це треба теж враховувати, що у випадку переходу до КП, ви не маєте Таїнства Причастя, не будете хрещені, будете не вінчані і не поховані», – підкреслив священик.

Нагадаємо, нещодавно заступник голови львівської облради в інтерв’ю одній з радіостанцій заявив, що має намір видати посібник, де буде зазначено, які документи громаді треба підготувати, щоб змінити церковне підданство.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.