ОСТАННІ НОВИНИ

На території заповідника «Розточчя» за майже два мільйони євро облаштують сучасний візит-центр і велоінфраструктуру

Катерина Родак

|

Еколого-просвітницький центр  з’явиться незабаром на одній із рекреаційних зон Яворівського НПП.

«Це майбутній еколого-просвітницький візит-центр Європейського стандарту із літніми екокласами, готелем, конференц-залом, їдальнею, бібліотекою, виставковим залом, який буде зведений за кошти Європейського Союзу в рамках проектів в галузі збереження природної та історико-культурної спадщини за програмою транскордонної співпраці Польща – Білорусь – Україна 2014-2020», – повідомили представники Парку.
Цей проект став одним із переможців програми. Із 16 прикордонних регіонів Польщі, Білорусі та України надійшло 346 проектів. 17 жовтня цього року на засіданні у Мінську Спільний Моніторинговий Комітет прийняв рішення про надання грантів 17 проектів, 10 – з Львівської області на загальну суму 6,5 млн євро, в їх числі і проект «РовеЛове Розточчя – разом незважаючи на кордони».
Крім будівництва  сучасного екологопросвітницького центру на прокладеному велотуристичному маршруті територією Яворівського НПП з’явиться п’ять облаштованих пунктів для відпочинку, станції технічного обслуговування велосипедистів та інше.
Екологопросвітницький центр із відповідною інфраструктурою у Яворівському НПП – це кінцева точка велотуристичного маршруту «Розточчя» для короткострокового відпочинку велосипедистів та інших відвідувачів Яворівського НПП. А бере він свій початок у польському місті Краснік, неподалік Любліна і пролягає через території Розточанського парку народового, міст і сіл двох повітів Люблінського воєводства та Жовківського і Яворівського районів Львівщини, які входять до проектованого Міжнародного транскордонного резервату «Розточчя» під егідою ЮНЕСКО.

На всій території маршруту передбачено створити відповідну велотуристичну інфраструктуру, атрибутику та інше.
Загальна вартість проекту 1,81 млн. євро. 15% дофінансування буде здійснено, за словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, за кошти екологічного фонду області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *