ОСТАННІ НОВИНИ

У повітрі над Україною підвищився рівень радіації

Катерина Родак

|

Вимірювальні комплекси України та країн ЄС зафіксували в повітрі підвищення радіоізотопу Рутенію-106. Про це інформує ДП «ДНТЦ ЯРБ».

Останні кілька днів в повітрі вимірювальними комплексами АЕС України АСКРО (автоматична система контролю радіаційної обстановки) українського гідрометеорологічного центру та спеціалізованими підрозділами радіаційного моніторингу у Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччині, Австрії, Чехії, Франції було зареєстровано радіоізотоп Рутенію «Рутеній-106» у вигляді аерозолю. Концентрація у  м. Київ становить 1-2,2 мБк/м3. Допустима концентрація даного ізотопу складає 500 мБк/м3. Таким чином, концентрація Рутенію-106 в Києві суттєво нижча допустимого рівня, хоча при нормальних умовах даний  ізотоп не фіксується взагалі. За оцінками, зростання концентрації ізотопу радіонукліду відбулося в перших числах жовтня.

Рутеній-106 використовується в медичній галузі при лікуванні онкозахворювань очей. Також цей ізотоп застосовують в якості еталонного джерела при повірці приладів радіаційного контролю та у паливних елементах супутників. По своїй радіотоксичності Рутеній-106 знаходиться в одному ряді з Цезієм-137.

На сьогодні можна стверджувати, що подія не пов’язана із роботою АЕС України, оскільки при будь-якому радіаційному викиді на енергоблоках АЕС, в навколишньому середовищі, реєструвалися б в, першу чергу, радіоізотопи йоду, цезію та радіоактивних інертних газів, що наразі не фіксується.

На сьогоднішній день ситуацію можна назвати контрольованою, але такою, що вимагає проведення широкомасштабних досліджень з залученням спеціалізованих підрозділів радіаційної безпеки.  На думку експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, вплив на здоров’я українців інциденту можна  вважати мінімальним.

Коротка довідка:

Рутеній – метал сріблястого кольору, відноситься до платинових металів. Рутеній – дуже інертний метал, який не розчиняється у кислотах. Разом з тим утворює ряд металоорганічних з’єднань і є активним каталізатором.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *