ОСТАННІ НОВИНИ

У Раді закликали Сироїд «вибачитись перед українським солдатом»

Омелян Шевчук

|

Нардеп Юрій Береза разом із групою інших депутатів звернувся з трибуни Верховної Ради до віце-спікера Оксани Сироїд із закликом вибачитись за слова про незаконність ЗСУ на Донбасі. Таку заяву він зробив на засіданні парламенту в п’ятницю.

Фото: Дзеркало тижня

«Я хотів би попросити посадову особу вибачитись перед українським солдатом», – сказав Береза.

За його словами, заява, яку 6 вересня зробила Сироїд на засіданні комітету з нацбезпеки і оборони, про те, що за законом українські Збройні сили не можуть воювати на Донбасі, стала гарним матеріалом для російської пропаганди.

«Цей виступ зараз тиражується всіма центральними російськими ЗМІ. Він тиражується в тому контексті, що Українська держава не відбулася, що у нас немає порядку, немає парламенту», – наголосив депутат.

Береза також закликав фракцію «Самопоміч», яка делегувала Сироїд на посаду заступника голови Ради, дати «політичну і моральну оцінку» її скандальній заяві.

Як повідомлялося, 6 вересня на засіданні парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони вирішили рекомендувати відхилити законопроект про тимчасово окуповані РФ території №6400, співавтором якого є Оксана Сироїд.

«Застосування ЗСУ згідно з Конституцією відбувається, коли ВР дає згоду на застосування збройних сил. Коли ви говорите, що АТО є підставою для застосування ЗСУ, це не є так», – пояснила необхідність свого закону віце-спікер.

УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *