ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові суд зобов’язав вчительку сплатити за смерть учня 300 тисяч

|

Інструкторка з фізкультури Львівської школи-інтернат №1 імені Богдана-Ігоря Антонича має сплатити 300 тис. грн сім’ї 9-річного учня, який загинув у результаті падіння з третього поверху школи-інтернату. Таке рішення ухвалив Франківський районний суд наприкінці серпня, пише Zaxid.net.

Трагедія сталася ще у грудні 2014 року, напередодні різдвяних канікул. Батьки 9-річного Остапа Баб’яка звинувачували школу у халатності, натомість директор запевняв, що батьки не розповіли у школі особливостей психологічного стану хлопчика. Справу розслідували майже три роки, слідчі заслухали понад 30 свідків.

За словами директора, у той день було п’ять уроків, останнім проводили трудове навчання, але напередодні мама Остапа попросила відпустити сина швидше і замість трудового провести з ним заняття з лікувальної фізкультури.

«Вчителька лікувальної фізкультури позаймалася з ним 20 хвилин. Після заняття мама мала його забрати, але попросила сина зачекати кілька хвилин у коридорі, поки вона доп’є каву з класною керівничкою. Остап постукав у клас до вчительки фізкультури і попросився посидіти поруч із нею. Вона йому дозволила, але за кілька хвилин їй подзвонили і вона на 5 хвилин вийшла з класу, аби отримати листи до бійців АТО від колеги, автоматично замкнувши за собою двері», – пригадує Орест Іваськів.

Поки вчительки не було у класі, Остап відкрив вікно і випав з нього у шкільне подвір’я. Згідно з висновками лікарів, 9-річний хлопчик помер миттєво.

Лікарка шкільного медпункту Дзвенислава Грицай пригадує, що Остапа добре знали усі вчителі, оскільки він потребував постійної уваги. Коли дітей виводили з класу, то його обов’язково брали за руку, кілька разів хлопця забирали у шкільний ізолятор – кімнату, де діти отримують додаткові ліки чи перебувають у стані тимчасового перезбудження.

«Його психічна поведінка відрізнялася від поведінки здорової дитини, всі вчителі про нього знали. Остап стояв на обліку у психіатра за місцем проживання. У картці було написано, що він мав мінімальні розлади, тому його взяли до цієї школи. Якби лікар написав, що розлади були серйозніші, його б не прийняли», – розповідає лікарка.

В момент трагедії мама хлопчика була у школі і відразу почала звинувачувати вчительку у смерті дитини. Сама вчителька Катерина Беницька після того, що сталося, була у стані шоку, для неї викликали бригаду швидкої допомоги.

«Жодних претензій до вчительки у нас до цього випадку не було. Діти її любили, особливо Остап, вона його теж. Зрештою, те, що він попросився до неї у клас просто посидіти поруч – теж чимало означає», – пояснює директор Орест Іваськів.

Катерина Беницька звільнилася за кілька днів після трагедії і уникала будь-яких контактів зі ЗМІ.

У Франківському районному суді зазначили, що обидві сторони можуть подати на апеляцію до 21 вересня. За словами судді Галини Мигаль, яка вела справу, це була найскладніша її справа за останні 5 років.

«У цій справі було дуже багато нюансів, ми проводили додаткові допити свідків, крім цього проводили заміну прокурора. Під час засідань мама хлопчика була дуже емоційною, ми були змушені оголошувати перерву і виносити попередження суду, – пояснила ZAXID.NET суддя Галина Мигаль. – Я намагалася заслухати справу якомога швидше, але для мене це було дуже складно, доводилося враховувати дуже багато нюансів. Хоча, у цей час були й серйозніші статті звинувачення, але у цій справі дуже багато питань доводилося розглядати у дорадчій кімнаті, що вже є таємницею суду».

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...