ОСТАННІ НОВИНИ

Левандівка на тиждень перетвориться у культурний центр Львова. Деталі

|

Цього року на Левандівці вдруге відбудеться Міжнародний Фестиваль Параджанова. Упродовж 20-27 серпня Культурно-мистецький центр «Супутник» та парк Левандівський перетворяться на епіцентр міжкультурного діалогу та актуального мистецтва. Про це повідомляють у прес-службі Львівської міськради.

«В цьому фестивалі ми висвітлюємо постать Параджанова, яка є надзвичайно цікавою. Хтось знає Сергія Параджанова як режисера, хтось як майстра, художника з колажу, а хтось його знає як хорошого співрозмовника і друга. І вже 2-ий рік поспіль проводиться Міжнародний фестиваль Параджанова на Левандівці і дуже багато людей доєднані до цієї події»,- зазначила Оксана Кулик, в. о. начальника управління культури Львівської міської ради.

Особливістю Фестивалю стане міжнародна резиденція «Тінь свободи». На основі відкритого конкурсу куратори обрали 10 проектів від митців з Грузії, Польщі, України та Білорусі. Відтак, на Левандівці разом з громадою творитимуть Матеуш Ковальчик (Польща), Мекі Гіоградзе (Грузія), Люсі Хагоутян (Грузія / Франція), Гжегож Козера (Польща), Марія Маголі (Україна), Ольга Салахеєва та Павло Нехаєв (Білорусь), Сергій Шабохін (Білорусь, Польща), Жанна Гладко (Білорусь),Ігор Стахієвич (Білорусь) та Настя Кулік (Україна).

«Майже рік ми працюємо на програмою фестивалю і дуже втішені тим, що наша мрія привести на Левандівку митців з різних країн світу нам вдалася. Впродовж 20-27 серпня на Левандівку приїдуть 10 митців з 5 країн світу. Це сучасні митці, які працюють у руслі сучасного мистецтва. Також буде багато проектів із залученням громади Левандівки і також із залученням дітей.

Цього року наша програма не зменшилася на майстер-класи, на воркшопи.

Також цього року маємо кінопрограму. Будемо дивитися кіно «Колір гранату», «Андрієш» і «Тіні забутих предків». А також впродовж 25-27 серпня маємо почесних гостей, людей, які досліджують тему мистецтво Параджанова.

А на День Незалежності хедлайнерами цього року стануть гурти «Sisters Voice», «Lemko Blue Grass Band» та запальні «Гуцул Каліпсо»»,- наголосила Ірина Рибко, спеціаліст управління культури, координатор фестивалю.

Таким чином на Фестивалі, який стане майданчиком міжнародної творчої синергії, будуть представлені всі жанри сучасного мистецтва: перформанс, аудіовізуальна інсталяція, хепенінг, відеоарт, стрітарт та багато іншого.

Кураторами резиденції виступлять Вікторія Данелян, яка курувала мистецьку частину першого Фестивалю, та Сармен Бегларян, експерт з візуального мистецтва, що співпрацює з Інститутом Адама Міцкевича у Варшаві.

Окрім резиденції ІІ Міжнародний Фестиваль Параджанова на Левандівці матиме змістовну освітню та дискусійну програму. На Фестиваль запрошено знану мистецтвознавицю, працівницю Києво-Могилянської академії, дослідницю творчості Сергія Параджанова – Діану Клочко, яка цього року поділиться з публікою своїми думками щодо ассамбляжів Великого режисера. Також на Левандівку завітає відомий кінознавець і критик, сценарист фільму про Параджанова «Небезпечно вільна людина» Сергій Тримбач. Найбільш очікуваним гостем цьогорічного Фестивалю стане учень Сергія Параджанова –режисер і сценарист Роман Балаян, який покаже на Левандівці свою стрічку «Ніч в музеї Параджанова».

У кінопрограмі Фестивалю  також  фільми: «Колір гранату», «Андрієш» і «Тіні забутих предків».

Організатори готують насичену програму майстер-класів для дітей (колаж, вокал, театр, декупаж, циркове мистецтво…) та дорослих. Київський режисер Віталій Любота знову приїде на Фестиваль з триденним театральним воркшопом.

Окрім того, упродовж 20-25 серпня відбудеться молодіжний проект Parajanov Exchange: до підлітків, які відвідують вокальну та театральну студії КМЦ “Супутник” завітають ровесники з драматичного гуртка Центру розвитку громади вірменського міста Діліжан. За ці п’ять днів вірменські і українські учасники спільно підготують театральний перформанс IMAGINARIUM, презентація якого запланована до Дня Незалежності.

Вже традиційно 24 серпня на День Незалежності у парку Левандівському відбудеться великий концерт за участю вихованців КМЦ «Супутник» та  Народного дому Левандівки. Хедлайнерами цього року стануть гурти «Sisters Voice», «Lemko Blue Grass Band» та запальні «Гуцул Каліпсо».

Також  в рамках фестивалю знову відбудеться проект «Ніч театру», в рамках якого на Левандівку завітають 9 альтернативних театрів зі всієї України.

«Фестиваль Параджанова-неординарний, як і постать Сергія Параджанова. Цікавих фактів про Параджанова на Левандівці можна назбирати більше, ніж через Вікіпедію, тому запрошуємо на Фестиваль, який відбудеться з 20 по 27 серпня на Левандівці»,- Олександр Агашков, директор КМЦ «Супутник».

«У фестивалі візьме участь Влодко Кауфман. В. Кауфман відомий тим, що уже 5 разів втілив еко-театр. В нашому випадку, ми підійшли як до хорошої інсталяції у Левандівському парку, тому Влодко вирішив зробити цей проект як публічний лекторій, і якщо цей простір буде адаптований під бачення лекторів, які вже приїжджають до нас на цей фестиваль, то в подальшому він функціонуватиме як еко-театр і як лекторій імені Параджанова у Левандівському парку.

Левандівка і Левандівський парк у минулому був летовищем. Тому під час фестивалю в нас функціонуватиме повітряна куля, яку завдяки команді з повітроплавання та спонсорів встановимо в Левандівському парку. На повітряній кулі побувати зможуть всі охочі, це буде оглядова атракція, прив’язана на відстані 150 метрів»,- Юлія Хомчин, культурна менеджерка, секретар депутатської комісії з питань культури, молодіжної політики та спорту.

«До Львова приїде мала артистична трупа із 7 дітей Діліжану, яка за два дні поставить виставу із театральною студією, яка функціонує при Центрі розвитку громади 24 серпня. Проектом курує Ваган Бадалян – засновник і режисер «Малого театру» в Єревані, який відомий як постановник першого вірменського мюзиклу.

Восени ми у відповідь відвідаємо Діліжан від  КМЦ «Супутника»»,- Ярина Боренько,  координаторка проекту «Parajanov Exchange».

«Ніч театру» у Львові проводиться вже вшосте і вдруге — на Левандівці. Можна сказати, що «Ніч театру» полюбила Левандівку, а Левандівка – «Ніч театру». Цього року участь у проекті візьмуть участь театральні колективи зі Львова, Хмельницького, Рівного та Калуша. Зі Львова візьме участь 9 колективів, 7 з яких раніше не брали участь у нашому проекті. Серед театральних жанрів будуть і драматичні постановки, і плейбек, пантоміма тощо. Деякі театри працюють за власними сценаріями»,- Анастасія Войтюк, кураторка проекту «Ніч театру».

Організатором ІІ Міжнародного Фестивалю Параджанова на Левандівці є Управління культури Львівської міської ради.

Партнери: Інститут Адама Міцкевича у Варшаві, Програма Фонду Шерінга та спілки MitOst.e.V.,  ГО «Непротоптана стежина», ГО «Віз-Арт», офіс «Місто літератури ЮНЕСКО», Музей сновидінь в Києві, ГО «Дрім проджектс», Центр сучасного мистецтва Польщі, ГО «Мистецьке об’єднання Дзиґа», Центр розвитку громади м.Діліжан, Німецьке агентство з громадянської освіти, Перша львівська фундація.

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...