ОСТАННІ НОВИНИ

В агломерації Вроцлава проживає близько 100 тисяч українців

|

Рафал Дуткєвич каже, що українці – це не тільки необхідні робочі руки, але і ліки на ксенофобію. Про це пише Польське радіо.

«В агломерації Вроцлава живе приблизно 100 тис. українців. Це таке, я навіть сказав би, благословенне явище. Збільшення місць праці в агломерації є дуже великим, а тому нам потрібні робочі руки», – сказав мер Вроцлава Рафал Дуткєвич.

Прийняття іноземців у місті стає необхідністю.

«На додаток, українці нам дуже близькі культурно, вони швидко вивчають польську мову. У зв’язку з цим вони можуть бути певними ліками на польську ксенофобію, що є загрозливим явищем», – додав мер Вроцлава.

Що можна дати українцям, аби вони швидко інтегрувалися з поляками? «Це можливість заглиблення у польську культуру та можливість контакту з власною культурою і мовою», – вважає Дуткєвич.

Подібної думки мер міста Слупськ Роберт Бєдронь.

«Нам тут, у Польщі, потрібні ці люди (українці – ред.). Їм треба допомогти не тільки з гуманітарних, але й економічних міркувань. Аби польська економіка могла розвиватися, а ці люди могли заробити собі на хліб», – наголосив він.

На думку Роберта Бєдроня, так мислять у найщасливіших містах світу. Там переважає політика інтеграції.

«Кожне з них це місто різнорідне, мультикультурне та відкрите. Там немає міст, які дискримінують, ізолюють, які є монорелігійними, монокультурними», – відзначив він.

Таку політику веде нині Вроцлав. Його вважають одним найкращих міст для життя у Польщі.

Фото: Катерина Родак

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...