ОСТАННІ НОВИНИ

Хвостаті курсанти-сухопутники

|

В одному з штатних підрозділів 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ є дещо незвичні вихованці. Це – службові  собаки, яких інструктори-кінологи тренують для вартової служби,  пошуку мінно-вибухових пристроїв, розшуку та  затримки  диверсантів тощо. «Чотирилапі воїни»  перебувають на повному продовольчому, ветеринарному і, навіть, речовому забезпечені. На них заведена повноцінна документація, в якій є дані від дня народження до медичних спостережень, повідомляють у прес-службі Академії.

Важливо, що в програмі підготовки  молодших командирів ланки «відділення-взвод-рота» є заняття з утримання та служби вартових собак.  За відгуками з бойових частин, випускники навчального центру досить ефективно використовують досвід використання собак. Адже служба навченого собаки дуже ціниться у армійському середовищі, особливо в польових умовах.

 

Сьогодні службові собаки можуть за слідами знайти противника і, при потребі, затримати його чи локалізувати зловмисника. Єдина умова – слід повинен бути свіжим, тобто не старішим ніж 8 годин. Ці «кудлаті вояки» вміють стримувати свої тваринні інстинкти, повністю виконувати всі команди кінолога, розрізняти своїх та чужих, адекватно реагувати на  людину чи звіра. Навчений пес є незамінним помічником для несення вартової служби. Тварини прекрасно показали себе на блокпостах при обшуку транспортних засобів, заборонені предмети знаходили відразу.

За словами інструктора-кінолога сержанта Юрія Забеліна, у 184-ому Навчальному центрі створені унікальні можливості для навчання та виховання  собак.

«Тут постійно  відбуваються  бойові стрільби з різних видів озброєння, рух техніки, велика кількість людей. Тварини звикають до бойових умов.  Якщо таких  собак залучити до виконання бойових завдань,  вони швидко адаптуються й в районі, де відбуваються реальні бої», – підкреслив він.

 

З початку бойових дій на сході України військовослужбовці, які проходять підготовку на базі 184-го Навчального центру, на практиці навчаються, як правильно і за яких умов використовувати службових собак.

За словами сержанта Юрія Забеліна, враховуючи досвід проведення Антитерористичної операції, для застосування «чотирилапих бійців» потрібно враховувати багато різноманітних чинників, зокрема й погодні умови. І не варто переоцінювати можливості тварин – не все так гарно і ефектно, як показують в кінофільмах. Для роботи із собаками потрібна щоденна і копітка праця, а головне – турбота, якісний догляд за тваринами і взаєморозуміння.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...